Starty pakietu na routerze

Witam,

Łącze radiowe u lokalnego dostawcy. Problem jest taki, że gubię pakiety na routerze. Poprzedni nowy router asusa (nie pamiętam dokładnego modelu) oddałem na gwarancje bo również gubił pakiety i pozwolili mi wybrać inny, nowy. Wybrałem D-linka DIR-853, który też gubi mi pakiety.Screenshot_9
W czym może być problem, skoro podpinając internet omijając router jest ok?

Drugie pytanie to z czystej ciekawości. Mianowicie provider podłączając mnie do sieci kazał podpiąć kabel z anteny pod router pod slot LAN1, oraz z LAN2 do komputera. Na nowym D-Linku nie mogłem się zalogować do panelu z IP interfejsu z komendy arp -a, więc z ciekawości podłączyłem się pod WAN, co poskutkowało tym, że jest dostęp do panelu routera jak i mam internet (gdzie nigdy nie było internetu na WAN). Czy jest możliwe, że router jest się sam w stanie skonfigurować?

Tak zostaw podpięte pod WAN. Masz Internet, to się nie przejmuj.

No dobrze, tylko nadal są straty internetu przez router.
Screenshot_10

To kwestia ISP. Spróbuj jeszcze bezpośrednio podpiąć antenę do kompa i przetestować utratę pakietow. Jeżeli nic to nie zmieni, to kontakt z ISP pozostaje…

Podłączając bezpośrednio internet do komputera, omijając router, strat pakietów nie ma.

Zakładaj, że gubisz pakiety z reklamami WP a nie grafiki artykułów lub URL do artykułów.

Jemu chodzi o pakiety TCP.