Stary, dobry problem z 6112... Zablokowany port

(Wraestai) #1

Dzień dobry,

problem jest stary i każdemu chyba znany. Mianowicie port 6112 jest zablokowany (przynajmniej tak pokazuje canyouseeme.org ). Nie mam zielonego pojęcia co dalej robić, więc zwracam się o pomoc do was (NO głowa już mnie boli od tego kompa !)

1. System Windows 7 64-bit

Router D-link DI-524

Sieć wygląda tak, że INTERNET (MODEM CHELLO) jest podłączony bezpośrednio do ROUTERA. A Router bezpośrednio kablem połączony z moim Komputerem + połączony przez WiFi z 1 lub czasem 2 laptopami w domu (to chyba nieistotne).

1. Tutaj screenshoty które się przydadzą jeżeli ktoś chce pomóc, może coś źle zrobiłem (pewnie tak), więc warto żeby ktoś to wypunktował :confused:

ttp://www.iv.pl/images/46217104908922774134.jpg

1. Czy dobrze mam ustawione Virtual Server List ? Czy warto dodatkowo ustawiać coś w sekcji "Application" po lewej ? Filter ustawione jak na zdjęciu. No i ustawienia Firewalla (Tutaj nie pasuje mi source WAN)

No i chyba to wszystko :confused: Nie wiem czemu dalej to nie działa, sprawdzam dostępność portu na stronie http://canyouseeme.org/ i zawsze jest error, pisze że nie może mnie zobaczyć.

Poza tym firewall windowsowski jest wyłączony w ogole, a innego żadnego nie mam. Tylko AVIRA AntiVir ale ona nie ma firewalla.

Czy pozostaje mi dzwonić do ISP i pytać sie o 6112 ? (Przecież to chello, raczej wina leży po mojej strone).

Proszę o pomoc i dziękuje.

Pozdrawiam, n0need

---------EDIT---------

Przy ustawieniach jak na screenach, nawet nie chce mnie łączyć z bramką przez Neta w Warcrafcie, więc nie wiem czy są najlepsze. Zmieniam na stare, gdzie chociaż połączenie z Battle.net działało :slight_smile: (Wszędzie gdzie jest 192.168.0.100, na początku miałem 192.168.0.1 i działało wszystko oprócz felernego hostowania gier. Mogłem grać, ale nie mogłem być hostem)

(ant0n) #2

Na moje powinieneś mieć tylko wpis w zakładce Virtual Server List. Przekierowanie 6112 dla obydwóch protokołów (TCP i UDP). Z zakładki Filter wywal te wpisy.

Jak to nie pomoże, to dopisz swój IP 192.168.0.100 do DMZ.

(Wraestai) #3

Dokładnie jak ant0n powiedział. TJ. wywaliłem wpis, wróciłem do 192.168.0.100 i weszło przynajmniej na BNeta. A zaraz zobaczymy, czy i hostowanie będzie działać.

EDIT:

Niestety hostowanie dalej nie działa, jak również canyouseeme.org nie widzi dalej portu. Wprowadzę zmianę do DMZ.

Wprowadzenie mojego IP Do DMZ też nie skutkuje. Przed restartem compa/routera raz był Error: Connection Refused (w canyouseeme.org), a teraz cały czas "Connection timed out" (tak jak zawsze, wcześniej).

No cóż, dzisiaj pozostawiam ten problem otwarty. Jutro jeszcze się pobawię, bo tyle cierpliwości to ja nie mam :slight_smile: 6112 chyba dalej zablokowane.

(ant0n) #4

DMZ zawsze powinien działać. Pytanie tylko, czy jak wpisywałeś do DMZ 192.168.0.100, to czy faktycznie miałeś ten adres na swojej karcie i czy DMZ miał opcję Enabled (bo chyba tam się ją najpierw włącza). Spróbuj może upgrade firmware od routera zrobić. Ja osobiście nie cierpię sprzętów D-Linka. Wszystkie, z którymi się zetknąłem (karty ethernet, routery, access pointy, switche, karty WiFi PCI oraz USB) to jak dla mnie badziew totalny! Nie polecam nikomu.

(Wraestai) #5

Niestety, nie mam pojęcia co jest nie tak. Zainstalowałem najnowszy firmware, po resecie komp, router także i.... nic.

Opadają mi ręce, i nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak.

(ant0n) #6

Jeśli pozwolisz, to w weekend mogę Ci spojrzeć na ustawienia routera jeśli wyślesz mi IP, login i hasło na PW. W tygodniu mam mało czasu.