Stary dysk i DVD pod nową MoBo

Witam, czy pod MSI P45 NEO2 - FR podłącze dysk WD800bb i dvd LG GSA-4163B ? Czy będę musiał kupować przejściówki? Czy mój dysk będzie “psuł” wydajność w grach?

Ta mobo ma 1xATA, czyli podłączysz te 2 urządzenia i nie potrzeba żadnych przejściówek.

Nie.

Aha bym by zapomniał: urządzenia podłączasz wg (chodzi o te zworki):

master —> slave ------------> mobo

YYY jakie zworki? Wiem, że na dysku nie mam zworki,ale na DVD już jest. Czy będę musiał coś przestawiać?

Jakimi kablem sygnałowym podłączasz dysk: szeroką taśmą, czy wąską? Może to dysk SATA?

W dyskach ATA zworka jest umieszczana obok gniazda taśmy sygnałowej i tam szukaj. Możliwe jest, że przy braku zworek dysk pracuje w określonym trybie np Master, a informacje o tym znajdziesz na obudowie dysku (nad miejscem na zworki, albo na górnej naklejce).

Dysk to na 100% ATA. Teraz mam płytę ASUS A7V600 -x. Dysk i DVD podłaczam takimi szerokimi taśmami

1 taśmą.

http://allegro.pl/item408939606_dysk_tw … 80_gb.html taki ten dysk

EDIT: Nie, DVD i dysk mam podłaczone osobnymi taśmami

Napisałem Ci w 1 poście jak to podłączasz. Napęd ustawiasz na Master, a dysk na slave i podpinasz pod 1 taśme. Taśma ma przecież 3 wtyczki (2 pod urządzenia, a trzecia pod mobo).

Ok już wszystko wiem. Dzięki

Jeżeli ten komp będzie z wyższej półki to obawiam się, że dysk może nieco zamulać kompa podczas gier, chodzi mi to o np. ładowanie się kolejnych misji i coś podobnego. Spotkałem się już z takimi przypadkami :slight_smile: