Stary dysk twardy jako pamięć przenośna

Cześć, witam.
Wymieniłem ostatnio dysk twardy HDD na SSD. Stary dysk HDD 1tb chciałem wykorzystać teraz jako pamięć przenośną, zewnętrzną. Kupiłem więc kieszeń na dysk, wszystko podłączyłem, diodka się zapaliła, słychać, że dysk “się rusza” i… to tyle. Niestety komputer w ogóle nie widzi tego dysku, w ogóle nie ma po nim śladu. Zaglądałem do “zarządzania komputerem” ale tam też widnieje tylko mój nowy twardy dysk.
Tutaj zdjęcie dysku HDD, którego chciałbym używać jako pamięci zewnętrznej:

Może ktoś ma jakiś pomysł ? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Wejdź do zarządzania dyskami i zobacz czy aby nie ma tam jakiegoś dysku bez przypisanej litery (zakładam, że piszesz o Windowsie, skoro takie pytania :wink: )
Sprawdź też, czy nie podłączasz do gniazda usb1, bo może napięcia są za małe? Widzę po zdjęciu, że kontroler jest na usb3, a o ile dobrze pamiętam tam jest więcej amperów podawane. Miałem nagrywarkę cd zewnętrzną, która potrzebowała 2 gniazd usb1, albo jednego usb2+…

Dysk działa normalnie w komputerze?

Przez co podłączasz dysk do komputera?

Dysk w laptopie działał bez problemu.
Tak jak wspomniałem na wstępnie zajrzałem już do “zarządzania komputerem” i nie ma tam w ogóle tego dysku - jest tylko nowy ssd.
Dysk obecnie podłączam kablem usb do komputera.
Faktycznie, nie pomyślałem - możliwe, że w lapku mam tylko usb 2.0.
Czy są dostępne w ogóle kable do dysków zewnętrznych z dwoma rozgałęzianiami usb?

oczywiście że są tego ustrojstwa jest od zaje…

Osobiście polecił bym kupić jakis porządny pendriva a nie dziwaczyć z dyskiem.
Np Patriot Rage 2 256GB by stuknął… tak wiem że pod usb 3.1 ale jest kompatybilny wstecz a jak kiedyś kupisz nową maszyne to bedziesz miał odrazu potenciał wykorzystać go :smiley:

Tak, masz rację :slight_smile:
Chodzi po prostu o to, że nie potrzebuję na siłę jakiejś pamięci zewnętrznej. Ale jak już ten dysk jest w domu i leży na półce to niech się czasami na coś przyda :slight_smile:
Dzięki za link!

Dysk 2,5 cala bez problemu będzie współpracował z USB 2.0, wszystko zależy od adaptera.

Spoko nie ma problemu tych rozdzielaczy jest masa kiedyś znajmy pokazał mi taki fajny co na 8 rozdziela… tylko trzeba uważać z tymi niszowymi żeby przypadkiem transferu nie ubijały…

Ja mam dysk od Adaty - model HD720 2TB na USB 3.,0 i np. po podpięciu do frontowych portów nie jest wykrywany w ogóle; tak samo po podłączeniu do Hub’a USB. Dopiero po podłączeniu bezpośrednio z tyłu komputera do płyty głównej zaskoczyło. Czyli co, zbyt mały amperaż?

Porty USB podłączone do płyty?

Prrff, ja nie wiem. Ten mój komp to taki… składak trochę - nie boję się tego napisać - byle-jaki. Jeden frontowy port jest “włożony” do dziury w obudowie. Przez jej środek przeciągnięto kabel, który jest przewodem “wtyczka USB podpięta z tyłu-gniazdo po drugiej stronie wyprowadzone na przód”. Poza tym zasilacz jakiejś firmy “White Energy”, który… piszczy i harczy (wentylator).

Sprawa rozwiązana.
Pomogło tak jak ktoś chyba tutaj wspomniał, podłączenie dysku dwoma końcówkami usb :slight_smile:
Wszystko śmiga aż miło :slight_smile: Pozdrawiam!

Tylko pamiętaj, ze HDD, w przeciwieństwie do klucza USB, może już nie wstać po upadku. Czyli przenosić ostrożnie. :wink:

Zwłaszcza gdy się kręci :slight_smile:

Ja mam taki obudowany gumową obudową. Jest to Adata HD720 2TB. Producent twierdzi, że jest on odporny na upadki i wilgoć, ale testował nie będę :smiley: