Stary komp 14 GB twardziel problem z systemem

witam właśnie napotkałem sie z problemmem że nie moge zainstalowaćsystemu wszystko jest ok jak formatuje a po formacie wyświetla mi niebieskie okno i pisze jakies glupoty nie jestem w stanie tego napisać ponieważ monolog kompa jest bardzki długi i z a dbnardzo nie wiem co jesy może ktosś ma jakieś sugestie z góry thx …:slight_smile:

W biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane.

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Czy możesz zrobić zdjęcie tego bluescreena i podać je na forum?

Jaki rodzaj formatowania wybierasz ? Jeżeli “szybkie”, to sformatuj w trybie normalnym (wolumin NTFS).

W portach PCI masz jakieś karty rozszerzeń, np. tuner TV, karta sieciowa, itp ? Jeżeli tak, to wyjmij je na czas instalacji systemu.

Jeżeli posiadasz więcej niż jedną kość pamięci RAM, to na czas instalacji systemu wyjmij zbędne kości tak, aby została jedna. Próbuj z każdą kością.

nio fajnie thx za jakomkolwiek odp nio i tak wczoraj z nim walczylem chwilke ale nie wiem co jest nie tak bo raz poszedl win ale podczas istalacji sie zawiesil wiec nie wiem czy CD ROM nie jest uszkodzony ale podziekowania za sugestie bede dzialal dalej bios jest 1998 i nie wiem jak wlaczyc optymalnie a poza tym on widzi 4-y cd romy w biosie próbowałem na wszystkich 4-y kopie wina i żadna nie weszła a co do screena to nie wiem jak zrobić na tym etapie chyba żże aparatem to oki jakos sie odezwe bo tak w ogóle to jestem poza granicą polski a koleżanka która ma problem z kompem to mieszka 200 km ode mnie wiec podziekowania i do usłyszenia …)))

no podziekowania za pomoc ale nie poszło za jakiś czas padł zasilacz i w ogóle doszliśmy do porozumienia że trzeba kupic nowy komp albo lapka ale jeszcze raz dzieki pozdrowionka …:slight_smile: