Stary komputer - Windows XP

Mam do was pytanie. Otóż moja dziewczyna ma taki stary komputer. Chciałaby go sobie wsadzić do pokoju tak tylko by słuchać muzyki i ewentualnie oglądać filmy/teledyski. Pomyślałem że postawie jej nowy system i zastanawiam się czy zainstalować jej Windows XP. Obecnie ma Windowa 98. To co mi się udało wyciągnąć z jej kompa to :

GenuineIntel Pentium® Procesor Intel MMX™ Technology, 16 Mb RAM, 2 GB dysk, Grafa 32 bit (chyba), napęd x16. Jak na razie tyle wiem. Powiedzcie mi da rady zainstalować XP na tym sprzęcie?

16 MB RAM? ZAPOMNIJ o XP!

samej pamięci to już mało jest :wink:

dokładnie :? az dziwne ze win 98 chodzi no i czy da się pracowac :stuck_out_tongue:

Nie , za mało pamięci i za mały dysk ,XP potrzebuje więcej jak 2Gb miejsca

Windows 98 ma małe wymagania :clever:

Więc optymalnym rozwiązaniem jest pozostanie przy tym co masz :wink:

na takiego kompa to ja polecam Win95 :mrgreen: :lol:

Za dużo bugów… Co prawda był to rewolucyjny system swego czasu, lecz zawiera za dużo błędów i często się sypie… Nie ma też wsparcia (nawet nieoficjalnego) oraz brakuje mu niektórych możliwości :slight_smile:

Najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązanie to Windows 98 SE i zainstalować to dzieło:

:arrow: Nieoficjalny Service Pack dla Windows 98 SE - 2.0.2 PL

:spoko:

Jak do muzyki i filmów (chociaż divx raczrej oglądać się nie da) to jakiś małozasobożerny Linux np. live cd http://geexbox.org/en/index.html

albo Kate OS. Chociaż te 16 mb ramu to raczej tylko muza.

wersje livecd linuxów akurat są bardzo zasobożerne (ram!), lepiej zainstalować na dysk

Co do Win95 - do muzyki przecież starczy :stuck_out_tongue:

Podsumowując - tylko WIN98SE.

_ @rss _

Tak? Jeśli bawisz się Knoppixem z KDE albo inną dystrybucją dla błyskotkolubnych lamerów to nie dziwie sie że sądzisz że live cd są zasobożerne , ale wystarczyło by żebyś wpisał sobie “requirements” w wiki

Damn Small Linux i zobaczył że wymaga tylko 8 mb (16 dla X’ów) , albo stronkę geexbox którą podałem - 64 mb , nie jest to 16 ale nie można powiedzieć że są zasobożerne.

Ja nie wiem, co tu jest bardziej niepotrzebne…

Nie mamy nic do powiedzenia na temat - nie piszemy

Posty jako OT -> do kubła