Stary laptop i instalacja systemu operacyjnego na USB-HDD

Witam. Mam dość starego laptopa (Duron 1GHz, 256RAM, Grafika zintegrowana S3) bez dysku twardego. Laptop to Samsung A10. Posiadam dysk 80GB 3.5’ ATA i poprzez specjalną przełączkę podłączyłem ją do laptopa. W BIOS-ie mam opcję bootwania z USB itd. Początkowo instalacja przebiega prawidłowo, wszystko się ładuje, robię partycję, formatuje, pliki kopiują się na dysk i następuje restart. Pojawia się na chwile logo XP i ładowanie, a po chwili bluescreen i error: 0x0000007B. Z tego co się zorientowałem nie ma sterowników w XP do takiej instalacji i muszę je zintegrować w nLite. Problem w tym że nie potrafię ich znaleźć. Jest na to jakaś rada? Próbowałem też przerabiać pliki instalacyjne z CD i nie chciało nawet odpalić. Chcę teraz stworzyć wersję Live, ale nie wiem czy jest sens i w ogóle jakoś to mi nie działa za bardzo.

Linuxy w lekkich wersjach odpalają, jednak po instalacji np DSL (Damn Small Linux) miga tylko spacja graficzna na czarnym tle (podczas instalacji wybrałem i GRUB-a lub LSB czy coś takiego). Proszę o pomoc czy jest szansa na instalację jakiegokolwiek systemu operacyjnego w taki sposób czy pozostaje kupno dysku normalnego? Laptop jest pod ATA więc najmniejszy dysk jest drogi. Ja tego laptopa potrzebuję do podstawowych rzeczy typu: przeglądanie zdjęć, odtwarzanie muzyki, czasami jakiś filmików i do PDF. Zależy mi też aby to jakoś wyglądało i chodziło. Może być po angielsku. Jestem już bezradny. Mogę odpalić tylko live DLS, jednak on nie radzi sobie z PDF za dobrze i nie odtwarza filmików. Kiedyś działał SLAX i PUPPY, teraz nie chcą się odpalić bo są błędy z xorg. Proszę o jakąś pomoc. :frowning:

Pozdrawiam

http://walendowski.com/2009/02/19/instalacja-windows-xp-z-usb-pendrive-a-karty-pamieci-flash/

Mi chodzi o instalację na USB-HDD. Ty podałeś mi linka o instalacje z tego nośnika.

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,1125.html

znalazlem to i po wykonaniu tego i wypaleniu na plytce nie chce nic startować. Miga tylko spacja graficzna na czarnym tle. Zrobiłem to 1 raz i potem znalazlem juz gotowe pliki i tak samo.

sorki, moj blad

djtotpoland , zobacz to: http://bunio.eu/2008/04/23/windows-xp-na-dysku-usb/ .

co to za ‘’‘przelączka’’ ?

coś takiego http://allegro.pl/adapter-usb-dysk-hdd- … 00414.html

Otrzymałeś jakieś sterowniki do tego urządzenia?

Jesteś w stanie podać jakieś informacje o tym urządzeniu takie jak marka i model?

Jeżeli posiadasz płytkę ze sterownikami to musisz je zapodać przed rozpoczęciem instalacji systemu , ale nie wiem czy to z płytki można musi się ktoś wypowiedzieć kto to robił i czy jest taka możliwość , druga alternatywa to zintegrować te sterowniki z systemem w programie nLite stworzyć nowy obraz systemu wypalić go jako obraz płyty na płytkę i dopiero tak z przygotowaną płytą zainstalować system

Z płytki nie, ale można z flopa, albo z pendrive’a, ale to trzeba odpowiednio go przygotować, żeby był widziany jako flop na USB, albo po prostu kubić flopa na USB. Z tego co słyszałem, to nie są drogie.