Stary laptop i SSD

Bardzo proszę o poradę jaki dysk ssd kupić do Lenovo Y530 Intel Core 2 Duo P7350

Jeśli chcesz zachować obecną pojemność dysku (chyba 250 GB?), to wypadało by to: https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-green-240gb-sata3-wds240g1g0a-1077204/
Dysk ten nie będzie aż tak szybki jak w opisie, ponieważ interfejs Lenovo Y530 jest tylko SATA, ale i tak różnica będzie ogromna. Ponadto stare zasoby dotychczasowego dysku dadzą się sklonować, więc “przesiadka” będzie dość prosta technicznie.

Dysk kupuj z jak najdłuższą gwarancją producenta. Ja zasugeruję Ci nośnik SSD Intela w podobnej kwocie (349 zł), ale za to z 5 letnią gwarancją:

Pamiętaj, żeby dobrać do dysku dobry system, czyli min win7. Vista może zarżnąć ten dysk.

U mnie w domu poniewierał się Asus EeeePC 1005, po wymianie dysku na SSD ADATA (nie pamiętam konkretnego typu), w komputerek jakby wstąpiło nowe życie, warto wymienić na jakikolwiek, w miarę szybki przynajmniej przy odczycie.

Dziękuję za odpowiedzi.
Nie zależy mi na tak ogromnej pojemności jak 250 GB. Może być np.120 GB i znacznie tańszy.System operacyjny mam windows 7

Ale on jest SATA III

Nie szkodzi! Interfejsy SATA są kompatybilne “w dół”.
A tu tańsza wersja (120 GB) tego samego: https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-green-120gb-sata3-wds120g1g0a-1082843/

Fajne. Jak go zamontować? Rozumiem,że jakoś wyjąć hdd a jak włożyć SSD?

Odwrotnie jak wyjęcie HDD. Pewnie HDD ma jakąś ramkę, więc trzeba ją przemontować. https://www.youtube.com/watch?v=dLBSpVzdaWQ Pierwsze 30 sekund.

Bardzo,bardzo dziękuję.
Znalazłem też to,mniej więcej : https://www.youtube.com/watch?v=IZd4t-mf3M8&t=100s

Pozdrawiam

GOODRAM Iridium PRO

60 miesięcy gwarancji
kości MLC
Polska firma

Hej,

Dokładnie taki sam dysk włożyłem do mojego Acera Aspire opartego o ten sam procesor Intel Core 2 Duo P7350. Rezultaty wymiany oczywiście bardzo pozytywnie zaskoczyły.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus, A jaki system?

Hej,

Głównie Windows 7, ale na tym samym laptopie mam też starego poczciwego Windowsa XP Pro, bo część oprogramowania do MIDI niestety nie działa poprawnie na systemach od Windows Vista wzwyż.

Pozdrawiam,
Dimatheus