Stary laptop po formacie, a legalność Windowsa


(Jacunia) #1

Witam!

Mam stary laptop, z fabrycznie instalowanym Windows XP (oczywiście fabrycznie przyklejona naklejka z kluczem). Jednak niezbędne jest zrobienie mu formata dysku, by mógł na nowo dobrze funkcjonować (podejrzewam uszkodzone sektory). Jeśli zdobędę instalkę Windows XP, np. .iso z internetu chociażby i wpiszę klucz z naklejki laptopa, to czy system będzie legalny i będę zupełnie w porządku? Czy zachodzi potrzeba kupienia nowej licencji?


(Marcin1025) #2

wystarczy wpisać podczas instalacji ten z naklejki klucz


(Tomasz.O) #3

Witam. To niezupełnie prawda posiadam laptop dell z fabrycznym wygranym win7 Hom Prenium. Chciałem zainstalować czysty system bez dodatków od producenta i zainstalować win7 profesional z komputera stacjonarnego ale mi sie nie udało . Ponieważ system nie przyjął klucza z najlepki laptopa ponieważ klucz pasuje tylko do systemów wersji oem. Ewentualnie możesz postarać się o nośnik z systemem oem albo zaryzykować , może przyjmie klucz.


(rgabrysiak) #4

Jeżeli próbowałeś wpisać klucz od wersji Home Premium do wersji Professional to nie dziw się że nie zadziałał.

Zawsze chcąc przeinstalować system na czysto, bez dodatków producenta trzeba postarać się o nośnik z systemem na jaki mamy licencję.

Taka operacja - instalacja systemu z płyty z wykorzystaniem klucza spod laptopa, jest jak najbardziej legalna.