Stary laptop po formacie, a legalność Windowsa

Witam!

Mam stary laptop, z fabrycznie instalowanym Windows XP (oczywiście fabrycznie przyklejona naklejka z kluczem). Jednak niezbędne jest zrobienie mu formata dysku, by mógł na nowo dobrze funkcjonować (podejrzewam uszkodzone sektory). Jeśli zdobędę instalkę Windows XP, np. .iso z internetu chociażby i wpiszę klucz z naklejki laptopa, to czy system będzie legalny i będę zupełnie w porządku? Czy zachodzi potrzeba kupienia nowej licencji?

wystarczy wpisać podczas instalacji ten z naklejki klucz

Witam. To niezupełnie prawda posiadam laptop dell z fabrycznym wygranym win7 Hom Prenium. Chciałem zainstalować czysty system bez dodatków od producenta i zainstalować win7 profesional z komputera stacjonarnego ale mi sie nie udało . Ponieważ system nie przyjął klucza z najlepki laptopa ponieważ klucz pasuje tylko do systemów wersji oem. Ewentualnie możesz postarać się o nośnik z systemem oem albo zaryzykować , może przyjmie klucz.

Jeżeli próbowałeś wpisać klucz od wersji Home Premium do wersji Professional to nie dziw się że nie zadziałał.

Zawsze chcąc przeinstalować system na czysto, bez dodatków producenta trzeba postarać się o nośnik z systemem na jaki mamy licencję.

Taka operacja - instalacja systemu z płyty z wykorzystaniem klucza spod laptopa, jest jak najbardziej legalna.