Stary laptop Toshiba T2130CS/520

Witam, sprzątałem ostatnio szafę i znalazłem mój stary laptop który tata kupił mi go z 10-12 lat temu… Pamiętam, że wtedy służył mi jedynie do gry w pasjansa jak i zabawy w Paincie, nic więcej ponieważ nie umiałem na nim robić nic więcej. Po wzięciu go z szafy i szybkim i nie dokładnym przetarciu kurzu, podłączyłem kostkę do prądu i kabel do laptopa. Uruchomił się tak samo szybko jak 10-12 lat temu… Laptop chodzi i z tego co wiem to nie ma jakiś wad… ale z pewnością coś się znajdzie, z punktu widzenia z zewnątrz jedynie z tyłu laptopa jest wylane troszkę tuszu z długopisa, w każdym momencie mogę to zmyć. I tu przychodzi kluczowe pytanie czy taki laptop może być coś wart? Czy jest zwykłym starym laptopem za którego nie wezmę więcej niż 100 zł na olx? Nie znam się, z góry dziękuje za odpowiedź.








Nie jest. :frowning:
Za 100 zł nikt go nie kupi, on nie nadaje się do niczego.
Jedyna szansa to… kolekcjonerzy retro sprzętu i to umieść w ogłoszeniu „retro laptop”. Może wtedy jakieś banknocik wpadnie. :slight_smile:

Chyba więcej niż 12 lat temu :slight_smile: Jak wyżej większą wartość ma kolekcjonerską niż użytkową zwłaszcza, że działa.

Może model z wieloma właścicielami, wtedy to może i ktoś kupił w roku gdy była premiera (procesor miał premierę niby w 1992).

Z rok temu ktoś próbował i podobny poszedł za 202 zł:

Brak tam napisu „nie było oferty kupna” a stan „uszkodzony” wyjaśniony w opisie np. bateria z racji wieku.

W tym roku ktoś chciał ze 150 zł za dużo lub anulował aukcje:

Niby odnawiany i jest napis „nie było oferty kupna”.

Tylko jako retro PC do bardzo starych gier.Pewnie ma jakąś 1-2 megową kartę grafiki.Win 95,98 8 MB ram.
Nawet bateria może być na wykończeniu.

czyli warto wystawić na licytacje na allegro i za ile pójdzie to pójdzie… tylko rzecz w tym że gdy go włączam to wchodzi do tego programm manager i z tego nwm co dalej bo do pulpitu sie nie włącza. Próbowałem tam coś to przechodzi jakby do czarnego ekranu, wyskakuje disk(c)… i mozna pisać co sie chce.

Jeszcze sprawdź czy da się za darmo ofertę/aukcje dodać by nie płacić molochowi za „nie było oferty kupna”.

Potem ile Allegro „globalnie” weźmie dla siebie z udanej transakcji np. 12 zł.

Niech zgadnę: mamy dowód, że po 20 latach leżakowania w szafie dyski magnetyczne tracą dane. :slight_smile:
Możesz wpisać, w opis, że laptop sprawny (filmik), ale chyba nie ma zainstalowanego Windowsa, a przynajmniej nie umiesz sparwdzić.

Wrzuć na OLX / Lento jest darmowe, wysyłka po zaksięgowaniu w Twoim banku płatności (żadne linki i podawanie kart), ewentualnie na życzenie kupującego wystawisz na Allegro, ale doliczasz 5 zł za prowizję i fatygę.

Windows jest wgrany, jest to Windows95

Może youTuber Piteusz weźmie :smiley:
A tak na poważnie, wartość kolekcjonerska lub do DOS’owych gierek.

Jeżeli jesteś w trybie tekstowym, to sprawdź, czy polecenie win coś da. Wpisz win i naciśnij enter.
Jeżeli nie, to sprawdź, co masz na dysku. Polecenie dir wyświetli zawartość bieżącego katalogu.

Po strukturze katalogów możesz chodzić poleceniem cd
cd\ przeniesie Cię do katalogu głównego.

Możesz również wpisać chkdsk i sprawdzić czy dysk ma błędy. Po tylu latach wszystko jest możliwe.