Stary link, problem ze znalezieniem źródła


(Kumar1) #1

Cześć

Ażeby się nie rozpisywać: jakiś miesiąc temu natrafiłem na pewien artykuł w internecie, który pospiesznie przeczytałem, aczkolwiek wiedziałem, iż w najbliższym czasie będę go potrzebował, więc zapisałem sobie link:

http://samorzady.polska.pl/leksykon/index,Zadania_wlasne_jednostek_samorzadu_terytorialnego,id,421030.htm

Problem polega, że wchodząc w niego, wywala mnie na jakąś inną stronę, a jest mi on dość potrzebny ponownie. Jako, że posiadam część jego treści - dosłowne jedno niepełne zdanie, zatem wklepałem je do google, które bez problemu znalazło ten artykuł, lecz dokładnie w takim samym linku jak wyżej (tylko opatrzone jeszcze - "wersja do druku") no i tu zamyka sie koło, bo znowu mnie przekierowywuje w inne miejsce.

Tu część artykułu, którą można wkleić w google: "w tym jednostek samorządu terytorialnego, należy do kompetencji gminy." -> będzie to 3 pozycja od góry. Opatrzona tym samym linkiem, o którym mowa na początku postu.

Pytanie stawiam takie: czy da radę jakoś odzyskać owy artykuł? Choćby dowiedzieć się kim jest autor, itp...

Pozdrawiam


(Łukash) #2

klik o to chodzi ?


(Kumar1) #3

Tak, dzięki Ci dobry człowieku :slight_smile:

Tak już tylko zapytam.. Ten artykuł po prostu wywalono w kosmos, że nie można już go zobaczyć w "normalny" sposób?

Pozdrawiam !


(Łukash) #4

psyh0 , chyba go wywalono ,albo go gdzieś przenieśli, jak widać przebudowali stronkę. Ale na szczęście jest cache googla :wink: Po najechaniu na strzałkę w wynikach ,masz podgląd strony a tam link - Kopia. Jest też internetowy wehikuł czasu - http://archive.org/web/web.php