Stary monitor a nowy PC

Witam

zamierzam kupić nowy PC z mocną kartą graficzną co bardzo obciąży mój portfel przez co kupno monitora z rozdzielczośćą 1920x1080 przesunie się w czasie

mam Samsunga 19a100 1366x768 na razie muszę podpiąć ten monitor a później chcę aby służył mi jako drugi dodatkowy monitor niestety posiada on tylko możliwość podpięcia kablem dsub mam pytanie czy kupno adaptera HDMI na VGA D-Sub załatwi sprawę? ponieważ we wszystkich kartach które mam na oku brak jest takiej właśnie wtyczki

 

http://allegro.pl/konwerter-adapter-z-hdmi-na-vga-d-sub-full-hd-i6351124813.html

 

lindy_38191_przejsciowka_34133.jpg pol_pl_Kabel-PRZEWOD-D-SUB-VGA-Top-Quali

Adapter powinien załatwić sprawę, jeśli zależy Ci na jakości to kup coś z wyższej półki, z chińczykami za 4,99 różnie bywa. Pamiętaj tylko, że przez D-SUB prześlesz tylko obraz.

nie zależy mi na jakości na tym monitorze po prostu np grając na nowym ten będzie wyświetlał przeglądarkę czy coś :stuck_out_tongue:

więc ten adapter z allegro będzie dobry? może ktoś to jeszcze potwierdzić?

Jeśli karta nie będzie przesyłać sygnału analogowego na wyjście to taka przejściówka na pewno nie zadziała. Musiałbyś kupić konwerter, a tego za 15 zł na pewno nie kupisz. Hdmi to sygnał cyfrowy, a d-sub analog.

yyyyyy co? chyba coś źle napisałeś albo ja nie moge po tobie rozczytać

oczywiście że karta  nie będzie przesyłać sygnału analogowego dlatego myślę o kupnie konwentera

czyli co miałeś na myśli że sygnału HDMI nie da się zamienić na D-SUB? jeśli tak to jest jeszcze kilka innych wyjść na pewno jakieś da się zamienić na d-sub np:  DVI-D, DVI-I, DisplayPort

 

hehe może jeszcze dodam obrazek dla pewności że wszystko jest jasne w moim pytaniu :stuck_out_tongue:

aaa i właśnie to coś       ^        nazywa się “KONWERTER ADAPTER z HDMI na VGA D-Sub” chyba że miałeś na myśli że jest za tanie/słabe i niespełni takiej funkcji?

 

więc jak? mogę to kupić i nie będę miał problemów???  bo po 1. mam nieprzyjemne wspomnienia z odsyłaniem na allegro 2. jak postawie pc w domu to go nie włączę bez monitora to chyba jest oczywiste dlatego zależy mi na waszej pomocy ponieważ chcę ten konwenter zamówić przed kupnem komputera

Jeśli masz wyjście DVI-I to kup zwykłą przejściówke dvi - D-Sub, a nie kombinuj z hdmi. Spójrz na opis, sprzedawca pisze, że działa z wybranymi modelami kart graficznych. Dlatego że to nie jest prawdziwy konwerter, tylko prosta przejściówka.

aha czyli takie coś wystarczy?

http://allegro.pl/adapter-do-monitora-dvi-i-dvi-24-5pin-do-vga-15pin-i5844620556.html

Tak, wystarczy.