Stary procesor i nowa grafika - opłacalność

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy opłaca sie wymiana mojej starej karty graficznej (GTX 260) na nową (HD7950 albo 7970) mając stary procesor Q9550. Czy ten stary procesor będzie w dużym stopniu ograniczał tak wydajne karty czy to nie ma to najmniejszego wpływu ?

jaki masz zasilacz?

@RPS, jeśli ma quada i GTX 260 to na pewno nie ma słabego, a zresztą, wypada odpowiadać konkretnie na pytania.

@Djolomc, myślę że Q9550 poradzi sobie i nie będzie obciążeniem dla GTX 260, wszak to całkiem mocny procesor, pomimo swojego wieku.

Q9550 wciąż daje rade i to w bardzo dobrym stylu, nie rzadko(oc) rozkłada np I7 860 +GPU AMD KLIK , klik . Nie powinno być konfliktu na linii Q9550+HD7950/HD7970

Powtórzę pytanie RPS - jaki zasilacz ? (jak płyta główna/RAM)

Modecom VOLCANO 750 Watt, Płyta:Asus P5N72 T-Premium a RAM:Geil 2x2GB 1066Mhz Ultra Dual Channel. Przepraszam że tak późno odpisuję.

Nie wiem jak zasilacz, bo obiektywnie myśleć nie mogę, bo dla mnie Modecom kojarzy się z padakami o nazwie Feel.

Co do procesora bez OC się nie obędzie, ale gdy porządnie wykręcisz da radę (do GTX590/HD6990 czytałem kiedyś, że dobrze by było wykręcić ponad 3,5-3,6GHz, ale dobre chłodzenie na procka i jazda :D)

Ten zasilacz to nie padaka :smiley: (padaka nie kosztuje 440 zł).Co do chłodzenia to mam Noctua Noctua NH-C12P SE14.Procesora nie umiem podkręcić a próbowałem wiele różnych konfiguracji (nawet 200MHz więcej i już jest niestabilny).

  1. kręć ten sprzęt co masz do granic wytrzymałości - napisz nowy temat a szybko dostaniesz odpowiedz jak to zrobić.

  2. sprzedaj proca i płytę z ramem oraz grafikę i kup nowy sprzęt za tą kasę.

  3. odpuść sobie inwestowanie w nową karte bo to trochę bez sensu w tej chwili.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Czy_warto_inwestowac_w_nowa_karte.-4383.html

Przeczytaj sobie to ,a po drugie ten procesor jest nadal wydajną jednostką http://benchit.pl/procesory/Intel/Core+2+Quad/Q9550

I nie szedł bym za radą chojinka by sprzedawać aktualny sprzęt i kupić za to nowy.