Stary projekt ArchiCAD w nowej wersji - jak otworzyć?

Dobrych klika lat temu stworzyłam w ArchiCAD dość rozbudowany projekt, do którego chciałabym teraz powrócić. Został on jednak stworzony jeszcze na wersji 6.0. Gdy zjawiłam się u mojego znajomego, który posiada w biurze AC11 odbiłam się od błędu w stylu “nie mogę otworzyć starego dokumentu”.

Spotkałam się już w produktach Corela, że można plik stworzony na starej wersji “dociągnąć” do nowej. Czy jest coś takiego możliwe w AC?

A eksport ze starej wersji do jakiegoś ogólnego formatu dwg,dxf i potem import do nowszego (wymaga niestety starej wersji programu)

lub :

http://www.graphisoft.com/support/archi … jects.html

Największy problem w tym, że wersja 6.0, na której pracowałam działa tylko pod Win98 a mam rzecz jasna XP :lol:

Ściągnęłam ArchiCAD File Converter. Tylko co ja mam z tym plikiem HQX zrobić? :roll: Ahhh, widzę, że to na Mac’u ma działać #-o

HQX jest na Makintosza :slight_smile: Nie otworzysz tego pod Windowsem. Doczytałem na forum archiCAD’a że wersja 10.0 czyta starsze, może masz wersję trial która otworzy starszy plik?

OK, znalazłam jakiegoś triala na jakimś portalu AC10. Czyli tylko otworzyć, zapisać w nim i mogę śmigać do kolegi? Albo i nawet nie, trial działa 30 dni a poza tym wszystko da się w nim robić?

I tak BTW dla tych, którzy już to przeszli - czy ten stary projekt jest konwertowany / otwierany bezbłędnie? Czy może się coś posypać? :roll: Projekt jest naprawdę spory i nie wiem czy sama wyhaczę ewentualne błędy.

Spróbuj, ja tylko ci przedstawiam rozwiązania które wyczytałem na ang. forach ArchiCAD’a :slight_smile:

NIESTETY…

wychodzi na to że 6.0 to mega archaizm… pozostaje zrobić tak jak podałem w 1-szym poście

"ArchiCAD 6.o is scheduled to ship on both Windows 95/NT "

Od razu mega archaizm… Po prostu program z wieloletnim stażem :stuck_out_tongue: Pracowałam wtedy na Celeronie 333MHz z 64MB RAM… wizualizacja wspomnianego projektu wczytywała się dobre 4-6 godzin :lol:

Tylko gdzie ja teraz wytrzasnę Win98 i co gorsza - sterowniki do obecnego kompa pod ten system.

Nie “gdzie”, tylko “skąd”. :wink:

Postaw system wirtualnie, np. na Virtualboksie.