Stary projekt ArchiCAD w nowej wersji - jak otworzyć?


(Fwlgxorm) #1

Dobrych klika lat temu stworzyłam w ArchiCAD dość rozbudowany projekt, do którego chciałabym teraz powrócić. Został on jednak stworzony jeszcze na wersji 6.0. Gdy zjawiłam się u mojego znajomego, który posiada w biurze AC11 odbiłam się od błędu w stylu "nie mogę otworzyć starego dokumentu".

Spotkałam się już w produktach Corela, że można plik stworzony na starej wersji "dociągnąć" do nowej. Czy jest coś takiego możliwe w AC?


(Murzyn1) #2

A eksport ze starej wersji do jakiegoś ogólnego formatu dwg,dxf i potem import do nowszego (wymaga niestety starej wersji programu)

lub :

http://www.graphisoft.com/support/archi ... jects.html


(Fwlgxorm) #3

Największy problem w tym, że wersja 6.0, na której pracowałam działa tylko pod Win98 a mam rzecz jasna XP :lol:

Ściągnęłam ArchiCAD File Converter. Tylko co ja mam z tym plikiem HQX zrobić? :roll: Ahhh, widzę, że to na Mac'u ma działać #-o


(Murzyn1) #4

HQX jest na Makintosza :slight_smile: Nie otworzysz tego pod Windowsem. Doczytałem na forum archiCAD'a że wersja 10.0 czyta starsze, może masz wersję trial która otworzy starszy plik?


(Fwlgxorm) #5

OK, znalazłam jakiegoś triala na jakimś portalu AC10. Czyli tylko otworzyć, zapisać w nim i mogę śmigać do kolegi? Albo i nawet nie, trial działa 30 dni a poza tym wszystko da się w nim robić?

I tak BTW dla tych, którzy już to przeszli - czy ten stary projekt jest konwertowany / otwierany bezbłędnie? Czy może się coś posypać? :roll: Projekt jest naprawdę spory i nie wiem czy sama wyhaczę ewentualne błędy.


(Murzyn1) #6

Spróbuj, ja tylko ci przedstawiam rozwiązania które wyczytałem na ang. forach ArchiCAD'a :slight_smile:


(Fwlgxorm) #7

NIESTETY...


(Murzyn1) #8

wychodzi na to że 6.0 to mega archaizm... pozostaje zrobić tak jak podałem w 1-szym poście

"ArchiCAD 6.o is scheduled to ship on both Windows 95/NT "


(Fwlgxorm) #9

Od razu mega archaizm... Po prostu program z wieloletnim stażem :stuck_out_tongue: Pracowałam wtedy na Celeronie 333MHz z 64MB RAM... wizualizacja wspomnianego projektu wczytywała się dobre 4-6 godzin :lol:

Tylko gdzie ja teraz wytrzasnę Win98 i co gorsza - sterowniki do obecnego kompa pod ten system.


(impassive) #10

Nie "gdzie", tylko "skąd". :wink:

Postaw system wirtualnie, np. na Virtualboksie.