Stary telewizor jako monitor dla nowego laptopa

(Miodekopi) #1

Witam

Chciałbym aby mój dosyć stary telewizor firmy Telestar wyposażony jedynie w wejście AV oraz wejście na Eurozłącze robił jako monitor dla w miare nowego laptopa firmy Asus (karta graficzna NVidia GeForce 9300M G), który ma raczej wszystkie wejścia i wyjścia co powinien. Nie znam się na tym za bardzo. Czy jest to możliwe, jeśli tak, to co potrzebuję aby takiego połączenia dokonać?

(Gardner) #2

Ja swojego laptopa podłączyłem do telewizora DAEWOO przez S-Video. Tyle tylko, że mam na SCART (eurozłącze) taki konwerter (chinch, SCART, S-Video). Podłączyłem i śmiga. Jak masz S-Video to dasz radę.

(system) #3

Taniej wyjdzie kupić monitor CRT. Jeśli nie chcesz oglądać filmów na ekranie telewizora, to takie połączenie nie ma żadnego sensu, a problemów może być kilka, np. brak koloru przy niskiej jakości przejściówce.

(Miodekopi) #4

Laptop posiada siedmiopiniowe gniazdo S-Video i mam do niego kabel zakończony pojedynczym pomarańczowym wejściem AV. Tylko co z tym dalej zrobić?

/edit

Głównie dla filmów zależy mi na tym połączeniu. Nic chcę kupować, tylko wykorzystać to, co mam :slight_smile: