Stary Tom Tom

Dostałem od sąsiadki nawigacje do aktualizacji mapy Jest to TOMTOM XXL
Dostałem ją niestety z ładowarką samochodową.
Po kilku dniach dostałem już włąściwy kabel
Ściągnołem Program tom tom
Podłaczyłem kabel do komputera uruchomiłem aplikacje Cud wykryło bez problemu.
Ale wyskoczyła informacja że nie da się zauktualizować mapy bo urządzenioe ma za małą pamięć wewnetrzną. No to cóż odłączyłem oddałem sąsiadce ściągneło i zainstało w miedzyczasie jakieś krytyczne poprawki. Dzisiaj sąsiadka prazychodzi do mnie i mówi że nie może wejść w mapę. Uruchamioam jest wybierz mapę naciskam POLAND I wyskakuje komunikat nie można używac mapy poland z jakimś numerem na tym urządzeniu. Nie mam kopi zapasowej z wczoraj. Gdyż jak mi pokaząło brak możliwości aktualizacji map myślłem że sprawa zakończona.
Moje putanie brzmi jak uruchomić tą nawigację

1 polubienie

napisz do producenta

Wywaliłem taką nawigację lata temu :wink: ale pamiętam, że to starszych urządzeń był chyba jakiś starszy program do aktualizacji. Mapy na stronie nadal są dostępne, więc nie powinno być problemu z ich wgraniem.

W opisie jest taki mały szczegół:


Czyli jest szansa, że całej mapy faktycznie nie wciśniesz.

1 polubienie

Podłącz do komputera nawigację. Następnie usuń mapy, które już są w nawigacji. Tym sposobem zrobisz miejsce na nowsze mapy i będziesz mógł je zainstalować. Jak podłączysz nawigację bez map do programu aktualizującego powinien zacząć pobierać mapy. Jeżeli nie idź na stronę internetową, którą wskazał poprzedni autor i spróbuj ręcznie wrzucić mapy do urządzenia.

1 polubienie

Ten starszy program to TomTom MyDrive Connect Zainstalowałem ale nie wykrywa mi urządzenia.
Nieobsługiwane urządzenia

Pytanie jeszcze o sensowność inwestowania w aktualizację tomtoma 180zł, kiedy całe nowe urządzenie można kupić od +150zł, a takie obsługujące automapę od 280zł

Sąsiadka to starsza osoba i mówi że nie chce sie nowej uczyć najtańszy nowy tom tom jaki znalazłem kosztował 750 zł.Sprawa rozwiązana wgrałem mapę od nowa i cud się stał

Ale masz problem. Sprawdzasz atabeli kompatybilonisc map z navcore ktore masz w navi. Mozesz (o ile ma slot na karte? -bo nie pamietam) to mapy wrzucasz na karte traktujesz je patcherem i po sprawie. Navcore nowsze tez mozna wgrac i wtedy masz mozliwoscwgrania nowych map.