Stary, wolny dysk

Witam, posiadam już dość stary dysk Seagate ST340016A (40 GB) i mam pewien problem. Dysk ma już około 7 lat xD i od jakiegoś czasu strasznie wolno pracuje, kopiowanie 700mb filmu z partycje na partycje trwa jakies 10 minut, kiedyś to były 2- 3 minutki. Dodam, że niedawno strasznie brzydko się zachowywał - charczał itp. to zmieniłem mu taśme i podpiełem tylko dysk na tą jedną, bo wcześniej miał podzieloną z nagrywarką. Nie mam pojęcia co może to powodować, a może przyszedł już jego czas, nie wiem - doradźcie coś. Wesołych świąt.

Reszta kompa:

ECS K7VTA3

Duron 1200mhz

Ram 640mb

Zasilacz Delta 350W, reszta chyba nieistotna

oj jego żywot dobiega końca czas na zmianę i to jak najszybciej jak charczy to nie może wypozycjonować głowicy a to dobrze nie wróży

Sciągnij sobie jakiś programi do testowania HDD np:

  • HDDlife

  • HD Tune 2.54

dostępne w vortalu i przetestuj pod kątem błędów

Lepiej zabezpiecz swoje dane, bo dysk może kiedyś charknąc mocniej i nie uruchomić się :slight_smile:

Ja miałem ten sam dysk ten dysk chyba mial 6 lat i tez juz zaczal mi mulic.Wymienilem na nowy pod sata2 i smiga az milo.Jedyną radą na twój problem to kupno nowego dysku.Jednak musisz kupic dysk pod ATA/133 bo twoja płyta nie obsłuży sata.Najlepiej w jakims komisie bo do twojego sprzętu nie warto kupować nowych czesci.Pozdrawim i wesołych świąt:)

Dzięki za miłe słowa :slight_smile: nowa płyta gł. procek ram karta gf. i dysk są niemal w drodze. Mam pytanie i napisze już tutaj, żeby nie robić nowego wątku czy do Athlona x2 4400+, 2 gb ramu i gf 8600gt sonic + wystarczy delta 350W czy może zainwestować w Amacroxa 450 ?

Lepszy będze Amacrox