Stary zasilacz a nowa obudowa

Witam. Mam pewien problem. Otóż planuję kupić nową obudowę do 200zł z zasilaczem który montuje się na dole obudowy. Niestety zasilacz mam 400W (czarna lista) który wentylator ma z tyłu (tam gdzie wpina się kabel zasilający). Moje pytanie jest takie nastepujące: Czy ten zasilacz będzie pasował do nowej obudowy? W przyszłosci kupiłbym jakiegos Chiefteca 500W w którym chłodzenie jest pod spodem i wtedy problemu by nie było lecz nie wiem czy ten stary model zasilacza sprawdzi się on w nowej obudowie? Czy powietrze będzie wypychane na zewnatrz na dole obudowy? Czy bez innego typu zasilacza nie ma sensu kupować takiej obudowy?

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam.

Pasować będzie, tyle że mija się z celem podpinanie no-name’a do sprzętu. Proponowałbym kupić obudowę i od razu zasilacz no chyba że nie masz funduszy, to zrób na odwrót, najpierw zasilacz, potem buda, bo szkoda podzespołów.

Znając życie i tak Twój obecny zasilacz będzie miał za krótkie kable na montaż na dole obudowy. Zdecydowanie odwrotna kolejność zakupu (jak pisał kolega wyżej).

Czy jakość zasilacza ma wpływ na stablinośc podzespołów? Czy przy zakupie nowego zasilacza wydajność komputera będzie lepsza? Jeżeli mówicie, że lepiej kupić nowy zasilacz to tak zrobie. Teraz tylko pytanie jaki? Mam 100-150zl do wykorzystania. Czy Chieftec 500W wystarczyłby?

Nie tylko stabilność jak i żywotność, zaniżone napięcia zabijają dyski twarde, podaj model tego chiefteca. I powiedz jaki masz sprzęt co coś się dobierze. Jeśli chodzi ci o tego chiefteca http://www.morele.net/zasilacz-chieftec … lk-384671/ to jest ok mocna linia +12, sprawność wedle strony 80% więc jest ok.

Tak wygląda mój sprzęt:

GeForce9600 AMP Edition

Amd Athlon x2 2700Hz 5600+

GoodRam 2x1gb DDR2

SeaGate Baracuda 80gb

Zasilacz 400W (noname)

Płyta główna Gigabyte’a (dokładnego modelu nie pamietam).

Odnośnie tego zasilacza to tak, tego miałem na myśli. Wracając jeszcze do tematu obudowy, jeżeli bede miał obudowe na stopkach to ~15cm wystraczy od podłogi aby wentylator od zasilacza montować wentylatorem do dołu?

Druga sprawa kolejny wiatrak chciałbym zainstalować z przodu (wciagajacy zimne powietrze) i z tyłu wyciągający. Czy ten z przodu musi być na dole? Zimne powietrze zazwyczaj jest na dole w ciepłe na górze to wentylator wciągający ma być na dole a wyciągający do góry tak?

Te 2 wentylatory (przedni i tylni + wiatraczki od grafy, zasilacza i procesora wystarczą)?

Nie musi stać 15cm od ziemi wystarczy minimalna przerwa. Co do wentylatorów, ten wciągający z przodu raczej tak się montuje bo nie ma innej opcji na montaż chyba że masz jakąś wymyślną obudowę która na to pozwala, tak jak piszesz wciągający na dole, wyciągający na górze, od razu mówię, wolnoobrotowe wiatraki 120mm spełnią swoje zadanie, i są ciche (oczywiście zależy od modelu), co do ilości wentylatorów, to tak, wystarczą w zupełności.

Cześć, ogólnie wystarczy ale musisz wziąć pod uwagę długość przewodów jesli ma być montowany w nowej obudowie na dole, i naprzykład przewody o długości 35 cm danego zasilacza i takie są w ofertach to może być problem z sięgnięciem do każdego łącza na płycie głównej czy zasilania pozostałych podzespołów . Podaj może jak już zdecydowałeś jaki model obudowy to może ktoś się odezwie kto ma taką i potwierdzi jaka będzie wymagana minimalna długość kabli. Tak że zasilacze o kablach 35 cm możesz odrzucić chyba że będziesz się bawił przedłużkami ale lepiej odrazu kupić z odpowiednią długością. Jakość zasilacza ma oczywiście znaczenie na stabilność. Sam się przekonałem wymieniając Modecom Feel 400W na Ocza z aktywnym PFC wspólczynnik mocy. Widoczne odczuwalne różnice to takie że przy Feel-u system był przymulony przez pierwsze około 3 minuty może krócej i musiałem odczekać żeby można było normalnie użytkować. No i zdarzały się zawieszenia systemu a od wymiany narazie nie zdarzyło się. Pomimo że mięrząc miernikiem napięcia były bardzo dobre ale zdarzały się nagłe chwilowe spadki napięć ponad normę i udało mi się wyłapać gdzie w warunkach domowych mając tylko jeden miernik nie ogarnie się jednocześnie wszystkich lini. Jeśli nie masz zawieszeń systemu i przymuleń przez pierwsze minuty a obudowa zasilacza wczasie pracy nie jest gorąca to jeśli nie masz funduszy żeby kupić odrazu obudowę z zasilaczem ale najlepiej by było. To rozglądaj się za obudową i później dopasujesz zasilacz z odpowiednio długimi kablami wystarczające do danej obudowy.

Dzięki hirem za porady lecz zrobie tak jak koledzy wyżej napisali. Zakupie tego Chiefteca i chwilowo będzie on w starej obudowie. Sądzicie że kable od tego zasilacza będą wystarczająco długie? Myślę ze to dobra firma wiec spełnia te wymogi ^^. Odnośnie mojej aktualnej obudowy to ma około 8 lat ^^ ( Z mojego pierwszego komputera za 4000 tyś z 8 lat temu ^^). Mierzyłem programami i temperatury mam wysokie dlatego decyduje się na wymiane obudowy. Co do obudowy to najbardziej spodobała mi się ta http://allegro.pl/obudowa-atx-cooler-ma … 65443.html

Jeżeli zna ktoś dobre obudowy godne polecenia to czekam na propozycję.

Komputer mi się nie zacina (raz na miesiac może miałem BSoD ale przeczyscilem komputer sprezonym powietrzem i narazie problemu nie ma). Odnośnie mulenia to owszem, najczęściej po graniu w gry które są “wymagające” komputer przez pierwsze minuty po graniu dziala duzo wolniej, tak samo przy starcie systemu ale juz przywykłem do tego.A odnosnie tego zasilacza to jezeli go wmontuje na górę starej obudowy to czy wentylator wiejący od spodu “do srodka” paki, nie będzie przeszkadzał innym podzespołom?

Jesli to jest wentylator zasilacza wciągający powietrze to ciepło z wnętrza obudowy będzie wdmuchiwane do wewnątrz zasilacza. A wentylator wydmuchujący to ciepło z zasilacza będzie w dmuchiwane do wnętrza obudowy i dodatkowo ogrzewająć wnętrze obudowy i zwiększając oczywiście temperatury podzespołów. Jednak zasilacz montowany na dole z wiatrakiem od spodu jest lepszym rozwiązaniem . Jak piszesz że przy starcie systemu jest jakiś czas przymulony to jak u mnie wymiana zasilacza na lepszy powinna poprawić sytuację.

Ten wiatrak w zasilaczu wyciąga powietrze, więc w pewnym stopniu chłodzi wnętrze obudowy, mateuszmieszko , zobacz sobie jeszcze silentium pc brutus pure black 410.

Czyli jeżeli najpierw kupie zasilacz chiefteca to i tak go nie zamontuje na starej obudowie bo ona nie ma mozliwosci instalacji na dole, a zamontowanie do gory tylko pogrorszy sytuacje tak?

Na dole czy na górze zasilacz w obudowie, wiatrak w obu przypadkach bedzie od dołu i jak igrek napisałał będzie wyciągął powietrze montowany na górze zasilacz .Nie powinno być problemów z zamontowaniem.

Źle zrozumiałeś, kolegom chodziło o tą obudowę tą którą podałeś, a zasilacz chiefteca można zamontować i u góry i na dole.

Dobra to nie będę przedłużał tematu. Dzięki wszystkim za porady i zainteresowanie sie moją sprawą :slight_smile:

Pozdrawiam