Stary zasilacz ATX co z nim zrobić

Witam mam na stanie stary zasilacz ATX dokładniej YAMO 300W wykorzystałem w nim 2 linie 12 V jedna zasila wzmacniacz samochodowy SPLX 150 W a druga zimną katodę . I tu się rodzi pytanie ci zrobić z reszta kabli z wtyczki ATX połączyłem kabel zielony z czarnym aby zasilacz odpalał o tak

image_id: 4951 i nie wiem jak wykorzystać resztę kabli o ile się da :slight_smile: . Proszę o sensowne rozwiązania .

Obrazek nie działa.

image_id: 4951 Podłączenie zielonego do masy aby zasilacz się uruchomił bez płyty głównej

Czarne są masy, pomarańczowe 3.3, a czerwone 5v :slight_smile: fionet masz 5v przy wyłączonym zasilaczu. Co z tym zrobisz to twoja sprawa :slight_smile:

Aha czyli mogę uciąć całą wtyczkę ATX i zrobić sobie z niej np wtyczki zasilania 5V i 3.3 V i 12 V do tego jeszcze dochodzą wtyczki molex :slight_smile: . Mam nadzieje iż nic mu się nie stanie pod małym obciążeniem :slight_smile:

Kiedyś nie mogłem dostać zasilacza do aparatu foto z z napięciem 3,3 V.

Dobra rozcinam kabel ATX zobaczymy co z tego wyjdzie :slight_smile: . Jeszcze mam pytanie ale pewnie nikt mi na nie nie odpowie , czy mój zasilacz w komputerze uciągnie komputer oraz ten wzmacniacz jeśli tak to nie musiał bym stosować do niego osobnego zasilacza

Podaj markę, moc i model twojego zasilacza, bo w sumie samo 500W nie za wiele daje. Ile masz na linii 12V interesuje w sumie, reszta zbędna

Modecom Fell 3 500W napięcia według aida image_id: 4955 . Tylko iż mam tak 2 dyski SATA i jeden ATA podłączone do tego karta graficzna itp Zmierzyłem miernikiem podaje 12,30 V na linie 12V