Stary zestaw do ulepszenia czy całkiem nowy PC?

Witajcie.
Posiadam MOBA Ivy Bridge socket 1155.
-MSI B75A-G43
-Intel i5 3350P,
-MSI Radeon R9 270X 2gb,
-8GB 1600MHz, HyperX, DDR3,
-Zasiłek 600W, AeroCool VPro
A obudowa płacze o zmiane to omnia Tacens i nie jest zbyt dobrze wentylowana.
Mam do was pytanie.
Czy jak wymienię procka na i7 3770k, dołożę ramu o 8gb oraz wymienię kartę na 1070 to czy nowsze tytuły będą śmigać w miarę przyjemnie czy radzilibyście zainwestować w nowego PC?
Potrzebuje też PC do renderowania filmów.

Samą wymianą procka i dołożeniem kolejnej kości RAM na pewno zyskasz. Na pewno jest to mniejszy koszt niż wymiana całej platformy. Nie wiem jak z OC na tej płycie, bo jakieś tam minimalne są, ale nawet bez tego, procek ma przyjemny boost. Przy dodatkowej kości RAM masz Dual Channel także kolejna korzyść. Kwestia rozbija się o pieniądze. i7-3770K to jakieś 1000 zł, dodatkowa kość RAM to ok. 250 - oczywiście musi być identyczna. Nowa platforma to 1400 za i7 7700K, mobo za 500-600 by działało OC, 16 GB ram to 700-800 zł. Czy różnica będzie wielka? 15-20% max 30, ale teraz zdecyduj czy się opłaca.

  • upgrade - 1300
  • wymiana - 2500-3000

Oto filmik prezentujący różnice:

A jaka obudowe bys polecal?
Myślę nad bequiet pure base 600 oraz nad SilentiumPC Aquarius X70T ?
Która według Ciebie jest lepsza?

A oczekujesz czegoś konkretnego od obudowy? Silentium ma trzy wentylatory 120, Be quiet ma 1x120 i 1x140. Silentium jest nieco większy i wejdzie wyższe chłodzenie procka + LEDy jeżeli Cię to interesuje. Spoglądając na wagę wygląda, że stal w obu przypadkach nie jest cienka jak papier. Raczej to wybór czysto wizualny niż ze względu na specyfikację, choć Be quiet! ma fajnie rozwiązany montaż dysków. Nie trzeba się bawić w wymontowywanie wnęki.

No chciałbym aby w miarę dobrze wyglądała. Przede wszystkim chciałbym do obudowy nie dostawał się kurz. Fajnie by było jakby obudowa była cicha a montaż podzespołów nie był skomplikowany. Obudowa może być duża tak abym nie musiał wszystkiego montować na ścisk. A jeśli chodzi o chłodzenie myślę nad Dark Rock Pro 3 z bequieta

Obie obudowy mają filtry także kurz to nie problem. Kontrolery na wentylatory też są, także można ich obroty przykręcić w miarę możliwości. Dark Rock Pro 3 wejdzie do obu choć w bequiet! zostanie ledwo kilka milimetrów.

image

Myślę, że wnętrza w obu przypadkach są okazałe.

Fajniej wygląda SilentiumPC Aquarius X70T

Myślałem jeszcze nad PHANTEKS Eclipse P400 tylko nie ma on wejścia na żaden naped optyczny

Ewentualnie co sądzicie o tych produktach?
Czy to razem dobrze będzie współgrało czy coś byście zmienili?

Wymień kartę na coś innego. Ten AREO to głośna karta - turbiny są zawsze głośne. Polecam Aourus od Gigabyte. Wentylatory przy niskich temperaturach całkowicie się wyłączają, a Ty chciałeś ciszę.

Wracając do obudowy. W tej cenie bierzesz praktycznie to, co Ci się podoba. To już rzecz gustu.