Stat.pl muli vortal?

Witam. Ostatnio narzekałem, że vortal i forum strasznie zamulają - tzn. że wszystko wczytuje się szybko, ale zanim w ogóle dojdzie do wczytywania, nic się nie dzieje, przeglądarka stoi i się zastanawia (każda).

W pasku stanu wyświetla się “łączenie się z s1.hit.stat.pl…” i właśnie w tym momencie wszystko stoi. Dodałem do adblocka taki wpis : *stat.pl* - vortal i forum wczytuje się natychmiast i już nie ma żadnego zamulania. Sprawdzałem kilka razy, dodawałem i usuwałem filtr, czyściłem historię i faktycznie jeżeli nie łączy się z tym “s1.hit.stat.pl”, wszystko chodzi dużo lepiej.

Przynajmniej u mnie tak jest.

Właśnie dzisiaj zauważyłem to samo, forum działa dobrze, jednak wczytywanie vortalu wstrzymuje się na kilkanaście sekund podczas łączenia się z s1.hit.stat.pl, dopiero po kilkunastu sekundach pojawia się strona DP.

Może któryś z administratorów się wypowie, taka sytuacja ma miejsce dzisiaj gdzieś od godziny 18.

Nawet forum działa gorzej. Już po załadowaniu działu/tematu cały czas mam klepsydrę, coś niby dalej ładuje, po dodaniu tego filtru wszystko wczytuje się natychmiast.

to ciekawe hm…

rzeczywiście to prawda (sprawdzałem NoSript-em)

No ale zablokowanie tych skryptów szkodzi jednak vortalowi

viewtopic.php?f=4&t=206046

i co tu teraz zrobić :-k

cierpieć :stuck_out_tongue:

Ale cierpieć z powodu mulenia vortalu czy z powodu wyrzutów sumienia, że się zablokowało skrypty :stuck_out_tongue: :mrgreen:

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie już sam :).

Dzisiaj od około godziny 8:00 jest już OK, wszystko wczytuje się normalnie i nie muli.

Serwer Stat’a najwyraźniej nie akceptuje wiele tysięcy połączeń na raz.

Przenieśliśmy skrypt stat.pl na sam koniec kodu każdej strony vortalu i forum.

Wielka prośba abyście nie blokowali tych skryptów bo wtedy nie naliczana jest oglądalność.

Macie to szczęście, że DP mam na liście stron którym pozwalam na takie “harce”.

Sugeruję, aby inni którzy używają jakichkolwiek programów do blokowania reklam i skryptów dodali DP do zaufanych ( czy jakkolwiek to nazwać ).

do niedawna blokowałem, skoro szkodzi to Wam to już nie blokuję, chociaż vortal jak i forum działa troszkę wolniej…

aha jeśli chodzi o kwestię reklam to czy blokowanie ich też nie jest mile widziane?

A jak myślisz? :stuck_out_tongue:

hmm myślę że lepiej dla Was jak są włączone :stuck_out_tongue_winking_eye:

no nic jakoś przeżyje z tymi reklamami :stuck_out_tongue_winking_eye: dla Was zrobię ten jeden wyjątek… ojj bo moja lista filtrów w ADBlocku jest kompletowana od niemal 2 lat :stuck_out_tongue: