Stat.pl muli vortal?

(M Ankiewicz) #1

Witam. Ostatnio narzekałem, że vortal i forum strasznie zamulają - tzn. że wszystko wczytuje się szybko, ale zanim w ogóle dojdzie do wczytywania, nic się nie dzieje, przeglądarka stoi i się zastanawia (każda).

W pasku stanu wyświetla się "łączenie się z s1.hit.stat.pl..." i właśnie w tym momencie wszystko stoi. Dodałem do adblocka taki wpis : *stat.pl* - vortal i forum wczytuje się natychmiast i już nie ma żadnego zamulania. Sprawdzałem kilka razy, dodawałem i usuwałem filtr, czyściłem historię i faktycznie jeżeli nie łączy się z tym "s1.hit.stat.pl", wszystko chodzi dużo lepiej.

Przynajmniej u mnie tak jest.

(Homik1983) #2

Właśnie dzisiaj zauważyłem to samo, forum działa dobrze, jednak wczytywanie vortalu wstrzymuje się na kilkanaście sekund podczas łączenia się z s1.hit.stat.pl, dopiero po kilkunastu sekundach pojawia się strona DP.

Może któryś z administratorów się wypowie, taka sytuacja ma miejsce dzisiaj gdzieś od godziny 18.

(M Ankiewicz) #3

Nawet forum działa gorzej. Już po załadowaniu działu/tematu cały czas mam klepsydrę, coś niby dalej ładuje, po dodaniu tego filtru wszystko wczytuje się natychmiast.

(wacek) #4

to ciekawe hm..........

rzeczywiście to prawda (sprawdzałem NoSript-em)

No ale zablokowanie tych skryptów szkodzi jednak vortalowi

viewtopic.php?f=4&t=206046

i co tu teraz zrobić :-k

(Airborn) #5

cierpieć :stuck_out_tongue:

(wacek) #6

Ale cierpieć z powodu mulenia vortalu czy z powodu wyrzutów sumienia, że się zablokowało skrypty :stuck_out_tongue: :mrgreen:

(Homik1983) #7

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie już sam :).

Dzisiaj od około godziny 8:00 jest już OK, wszystko wczytuje się normalnie i nie muli.

(Kpr2877) #8

Serwer Stat'a najwyraźniej nie akceptuje wiele tysięcy połączeń na raz.

(Krogulec) #9

Przenieśliśmy skrypt stat.pl na sam koniec kodu każdej strony vortalu i forum.

Wielka prośba abyście nie blokowali tych skryptów bo wtedy nie naliczana jest oglądalność.

(Me) #10

Macie to szczęście, że DP mam na liście stron którym pozwalam na takie "harce".

Sugeruję, aby inni którzy używają jakichkolwiek programów do blokowania reklam i skryptów dodali DP do zaufanych ( czy jakkolwiek to nazwać ).

(piotrekplay) #11

do niedawna blokowałem, skoro szkodzi to Wam to już nie blokuję, chociaż vortal jak i forum działa troszkę wolniej...

aha jeśli chodzi o kwestię reklam to czy blokowanie ich też nie jest mile widziane?

(Krogulec) #12

A jak myślisz? :stuck_out_tongue:

(piotrekplay) #13

hmm myślę że lepiej dla Was jak są włączone :stuck_out_tongue_winking_eye:

no nic jakoś przeżyje z tymi reklamami :stuck_out_tongue_winking_eye: dla Was zrobię ten jeden wyjątek... ojj bo moja lista filtrów w ADBlocku jest kompletowana od niemal 2 lat :stuck_out_tongue: