State of Decay YOSE - brak płynności bez względu na ustawienia graficzne

Witam.
Na wyprzedaży Steam zakupiłem "State of Decay: Year One Survival Edition"
Po rozpoczęciu rozgrywki, mam 24 fps nawet jak włączę najniższe ustawienia, nie ma żadnych zmian z płynnością.
Raz na kilkanaście uruchomień gry, udaje się że, po wyłączeniu synchronizacji pionowej gra już chodzi w 100 fps i po ponownym wł. synchronizacji pionowej, jest stałe 60 FPS - na maksymalnych ustawieniach.
Z żadnymi grami nie ma problemu, tylko z tą jedną.
Proszę o jakieś wskazówki w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam.

Zapomniałeś podać specyfikację komputera na którym to odpalasz.

Nie zapomniałem, teraz zauważyłem że, nie wyświetla się pod moim komentarzem opis moich podzespołów które miałem zapisane w profilu, zaraz za aktualizuje.

1 polubienie

No niestety discourse nie ma stopki do postów.

Parametry PC:
Windows 7 Ultimate 64bit SP1
Płyta główna: MSI B85-G43
GPU: Geforce GTX 970 ASUS 4 GB
Procesor: Intel Core i5 - 4460; 3,20GHZ
Ram: 16 GB
HDD: 1 TB
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)

https://www.youtube.com/watch?v=Quw_OGopRAU

iJuliusz
Własnie pobrałem ten dziwny program ale on tylko działa przy pierwszym odpaleniu gry po kolejnych uruchomieniach jest z powrotem to samo.
Po za tym komp jest mocny a gra jest stara i nie możliwe żeby gra takie cyrki odwalała.
Sterowniki do grafiki najnowsze.

Znalazłem jeszcze coś takiego na Steam Community
Ogólnie ta gra ma problem z wydajnością.

Skorzystałem z tego linku, pobrałem w kleiłem do odpowiedniego katalogu i przy włączeniu gry zaraz przy wyświetleniu logo firmy 1200 -1500 fps :slight_smile:
Ale już od menu gry z powrotem 24 fps i bez względu na ustawienia graficzne stałe 24 fps. :frowning:

wyłącz steam overlay :slight_smile:

kacperor
To też nic nie dało :frowning:

to samo rozwiązanie przewinęło się po kilku forach

You have to change to windowed mode one time,and change the resolution to 1600x900 and back to 1920x1080 and back to fullscreen when in game.
You should see a difference in image quality,and the game resolution should be 1920x1080 60Hz after that.

Zobacz, może akurat

1 polubienie

to samo rozwiązanie przewinęło się po kilku forach

You have to change to windowed mode one time,and change the resolution to 1600x900 and back to 1920x1080 and back to fullscreen when in game.
You should see a difference in image quality,and the game resolution should be 1920x1080 60Hz after that.

Rany boskie udało się, chociaż po każdym kolejnym odpaleniu gry, ten zabieg muszę powtarzać ( chyba że ja, źle coś z interpretowałem, bo tłumaczyłem z translatora) :expressionless: ale w końcu gra działa płynnie.

Bardzo dziękuję wszystkim za wskazówki i poświęcenie czasu.

Ps. Teraz to jedynie przeszkadza nieszczęsny - Motion Blur, którego brak w opcjach by, go wyłączyć.

co tu dużo mówić, konsolówka olana przez developerów przed wypuszczeniem na PC i jeszcze bardziej olana po debiucie na steamie, nie spodziewaj się zbyt wiele

1 polubienie