"status" na stronie przeslany za pomoca smsa/maila

witam. ma nastepujace pytanie: czy istnieje skrypt, ktory pozwala na ustawianie danego takstu na stronie za pomoca wyslanego smsa badz maila? cos mniej wiecej jak ustawianie zdalnego statusu na Facebooku za pomoca wyslanego smsa.

mam strone podroznicza ze zdjeciami i chcialbym na stronie glownej umiescic tekst typu “jestem teraz w …” i wlasnie chodzi o to, aby dalsza czesc byla uzupelniana przez wyslanie smsa badz maila; generalnie aby w sposob prosty mozna bylo to zmieniac, bo jak wiadomo w podrozy z komputera nie korzysta sie za czesto, a smsa juz o wiele prosciej wyslac. czy istnieje w ogole takie lub podobne rozwiazanie?

jezeli nie jest to mozliwe to czy jest jakies inne proste rozwiaznie, aby wklejac taki tekst na strone i aby nie rzeba bylo sie laczyc przez ftp, wysylac plik itp…

pozdrawiam.

marcin.

Samemu można by zrobić to tak:

Jest sobie komputer, który chodzi cały czas, do niego na stałe podłączony jakiś telefon. Na tym komputerze działa skrypt który gdy przyjdzie sms umieszcza treść sms’a (jeśli zgadzałby się numer, aby uniknąć umieszczania treści przez obcych) w pliku tekstowym. Najłatwiej byłoby to zrobić pod Linuksem (tzn najłatwiej mi). A później strona w php wstawiałaby treść pliku na strone

a czy moznaby zrobic np tak: wysylac smsy na jakis wczesniej ustalony adres email i ten zawartosc tego maila bylaby jakos przekierowana i przesylana na strone?

Można.