Statyczne przydzielanie adresów IP i DNS dla każdej z sieci

Witam,

Chciałbym zapytać czy w jakiś sposób da się ustawić tak aby, podłączając się do jednej z zapisanych sieci wifi (dom) karta pobierała ustalony adres IP, maskę, bramę, DNS a gdy podłączę się do innej (praca) żeby pobierał ustalone inne adresy?

System Windows 7, ewentualnie jakieś dodatkowe oprogramowanie?

Witaj,

najprościej mieć routery, które pozwalają na przypisanie statyczne MAC->IP. Dziś mogą to mieć również i prostsze modele, ale to musisz pogrzebać w instrukcjach obsługi i się upewnić. Na pewno idzie to zrobić w CISCO:

http://luktom.net/blog/99-konfiguracja- … rach-cisco

Cześć,

Oczywiście ze tak. Dokładniej mówiąc za opisany przez Ciebie proces odpowiada DHCP. Odpowiednia konfiguracja DHCP na domowym routerem i tym w pracy spełni Twoje wymagania. Z Konfiguracja domowego routera nie powinno być problemu, gdyż dostęp do konfiguracji nie powinien być problemem. Aczkolwiek bywa rożnie. Co do routera w pracy sytuacja może być utrudniona z powodu braku dostępu do konfiguracji routera. Skonfigurowany odpowiednio router będzie posiadał przypisane IP do MAC twojej karty bezprzewodowej. Za każdym podłączeniem twojego laptopa z siecią domową czy tej w pracy pracy, i po pobraniu informacji z serwera DHCP laptop otrzyma wcześniej skonfigurowany adres.

Jeżeli potrzebujesz pomocy z konfiguracja routerów z mila chęcią pomogę.

Pozdrawiam,

Tryfan

Hmmm dziękuję bardzo za podpowiedzi. Szczerze to nie pomyślałem o tym od tej strony że mogę to ustawić na routerze, a nie na karcie sieciowej, myślę że z konfiguracją sobie poradzę, a w pracy nie potrzebuję konfigurowania, zależało mi na tym aby po prostu w domu pobierał mi konkretne adresy, a w pracy z dhcp :wink: uciążliwe było zmienianie za każdym razem po powrocie do domy.