Statystyki ML w exelu...ale jak?

Witam

Powiedzcie mi w jaki sposób zrobić wykres do statystyk np. multi lotka…mam 80 cyfr, każda powtarza się X razy. I teraz zrobiłem w exelu tak jak na zrzucie. Ale nie mogę zrobić odpowiedniego wykresu.

Podpowie ktoś? Każde powtórzenie liczby Y zapisuję w komórce pod postacią 1. Czy to dobrze? Czy zapisywać należy innaczej?

post-22037-13856533679322_thumb.jpg

w komórce AG2 daj sobie formułę: =ILE.LICZB(B2:AF2) a następnie zrób wykres słupkowy z Kolumny A oraz AG

No tak, tylko jak zrobić taki wykres z dwóch kolumn? Może jakieś małe wskazówki, jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o exela.

na klawiaturze klikasz i trzymasz Ctrl, następnie lewym guzkiem myszy klikasz w kolumnę A, nastpęnie w kolumnę AG, puszczasz Ctrl. Następnie Wstaw -> Wykres -> Kolumnowy i sobie ustawiasz co tam chcesz

coś nie bardzo tak idzie…w ogóle wykres robi się dziwny, cyfry są zupełnie inne, nawet jak zmienię serię zarówno na wiersze czy kolumny. Możesz to zobaczyć raz jeszcze?

excelrg0.th.png

zrobiłem ci to dla mniejszej macierzy 10x10. Na osi X-ów masz kolumnę A a osi Y-ów kolumnę L