Stawiamy pierwsze kroki w komunikatorze AQQ

Na wstępie :

Poradnik jest tworzony dla początkujących użytkowników AQQ. Pomaga postawić pierwsze kroki w dostosowaniu komunikatora do siebie. Poradnik został napisany w całości przeze mnie, jeśli zaszła taka potrzeba, tematy/strony zostały podlinkowane - pomoże to łatwo znaleść interesujący was temat.


Jeżeli zainstalowaliśmy i wprowadziliśmy informację (zarejestrowali się w sieci jabber zestawienie alternatyw serwera aqq.eu i dodaliśmy obsługę GG) możemy wziąc się za zmianę kompozycji, emotikonek, ustawienie autologowania, pozbycie się ekranu startowego (wygląd w zależności od kompozycji)

Skąd mogę pobrać i zainstalować kompozycję ?

Kompozycje, wtyczki i inne dodatki możemy pobrać z odpowiedniego działu na forum.aqq.eu lub ze strony aqq.eu.

Gdy odszukaliśmy już kompozycję, którą chcemy zainstalować (w moim przypadku Pidgin klikamy na przycisk install.png

instalacja_pidgin_pobieranie.png

Gdy skórka ściągnie się w całości - naciskamy przycisk Zainstaluj. Po chwili kompozycja zainstaluję się i już możemy się cieszyć nowym oknem rozmowy :wink:

zainstalowana_skorka.png

Skąd mogę pobrać i zainstalować emotikony?

Emotki instaluję się w podobny sposób jak kompozycje, emotki można pobrać stąd lub stąd.

Jak zwiększyć możliwości komunikatora?

Możliwości komunikatora można zwiększać przez dodawanie wtyczek. Można je pobrać stąd lub stąd Nie będę opisywać działania każdej z nich, ponieważ zajęłoby to mnóstwo czasu. Instalacja przebiega tak samo jak w przypadku poprzednich elementów. Wtyczkę można skonfigurać wchodząc (w oknie AQQ) Program - Ustawienia - Wtyczki

Korzystam z jednego konta, jak ustawić autologowanie

To bardzo proste, w oknie AQQ wchodzimy w Program - Ustawienia - Konta i zaznaczamy ptaszka przy Włącz autologowanie

Czy da się wyłaczyć okienko widoczne przy starcie, na którym widać proces ładowania ?

Tak, oczywiście.

Musimy do tego użyć Konsoli XML. W tym celu w oknie AQQ wybieramy Program - Zaawansowane - Konsola XML. Wpisujemy w niej komendę set advanced on

komenda_set_.png

Następnie naciskamy Wyślij

Teraz wchodzimy w Program - Ustawienia - Zaawansowane (jezeli nie mamy tej opcji a wpisaliśmy komendę set advanced on zrestartuj aqq) i zaznaczamy Szybki start AQQ

W taki oto sposób dotarliśmy do końca poradnika “Stawiamy pierwsze kroki w komunikatorze AQQ…” - jak zapowiadałem nie jest on profesjonalny, ale idealny dla początkujących użytkowników.

Pomocy możemy szukać także na :

:arrow: forum.dobreprogramy.pl

:arrow: forum.aqq.eu

:arrow: aqq.eu

:arrow: aqq-pomoc.info