Stawianie servera FTP ! Pomocy!

Pomóżcie mi wybrać jakiś prosty programik do stawiania FTP i uruchomić go tak aby ktoś mógł ściągać odemnie pliki ! Bawiłem się już takimi programikami np. Serv-U , ale w tych sprawach jestem na tyle laikiem że do zrobionego servera sam nie potrafiłem się zalogować (i nadal nie mam pojęcia jak).

Mam neostradę i wiem że na niej się da stawiać servery.

Najlepiej aby programik był po polsku !

Z góry dziękuję !!

Prosty w obsłudze, ale po angielsku G6 FTP Server

No dobra , ale jak już postawię ten server to czy mogę sam się do niego zalogować na próbę ? A jeśli tak to jak !!

ftp://twójIP

Ok ! Doszedłem już do tego że sam się potrafię zalogować do swojego serverka i kolesie z lanu też , ale ludzie z kąd indąt nie mogą się połączyć ! CZEMU ?? !!

Jak masz lan na neostradzie to znaczy że nie masz zew. adresu IP :stuck_out_tongue:

ogólnie ma adres ip zewnętrzny zmieniany co jakiś czas ale dla lanu czyli sieci jesteś widoczny po adresie wewnetrzym

a nie można otworzyć portu, tak jak się to robi w p2p ??

z tym zwróć się do aministratora mozne przekierować porty w routerze lub serwerze sieci

Kurde, ruter mam u siebie (Thomson - do dzielenia neostrady) , próbowałem w nim przekierowywać porty ale to nic nie dawało.

grrrr, w azureusie np. mam cały czs zielone światełka, więc i tu powinno działać. Neostrada jako taka chyba NAT’u nie ma (mam nadzieję), ale za to ten router jest jakby natem, więc przekierowanie portów w nim powinno rozwiązać problem ale nie rozwiązał, może coś robię źle ?

Najlepiej niech się wypowiedzą ludzie którzy też mają neostradę.