Stawianie własnej strony WWW - kod

Witam

Ostatnio usiłuje postawić własną stronę internetową. Posiadam materiały graficzne do budowy strony, jak i kod. Kodu nie stworzyłem, jedynie jestem w stanie wprowadzić jakieś modyfikacje przy wiedzy opartej na c++(nie ten język, ale dość dobrze pozwala mi to zrozumieć strukture kodu).

Do ręcznej, bo od podstaw budowy witryny używam programu Serif WebPlus Starter Edition.

Tutaj rodzi się główne pytanie tego wątku: Posiadając pliki css. z kodem strony, w jaki sposób mogę je wykorzystać? Są w nim zawarte efekty, których nie osiągnę przy pomocy owego programu, jak i chociażby samo adjustowanie elementów strony.

Nie linczujcie. Ja grafik, nie programista.

http://www.kurshtml.edu.pl/css/wstawianie.html

Nie znam tego programu, lecz pewnie efektów css3 tam brak -> wpisz w google. Ogólnie powinieneś użyć html5.

Co do grafika. Jak chcesz tworzyć strony to polecam poczytać o optymalizacji etc. Jeśli jak niektórzy pseudo-webmasterzy chcesz wrzucić na stronę ogromną pociętą grafikę to lepiej se daruj i zacznij od nowa :slight_smile:

no musiałbyś nauczyć się podstaw składni html i css

to że umiesz c++ w tym przypadku w niczym ci nie pomoże bo nie ma z tym nic wspólnego

jedynie gdzie znajomość c++ ci pomoże to javascript lub php ale to zostawiłbym na sam koniec

najważniejsze żeby poznać html i css

w internecie jest pełno kursów na ten temat

zajmij się podstawowymi komendami html i css aby jako tako można było coś stworzyć a potem rozszerzaj swoją wiedzę o kolejne elementy

Każdy kod w CSS opisany jest znakami # i .

Nazwy te wstawiasz do kodu html jako Class opisującą warstwowe miedzy

Zewnętrzny plik CSS np. style.css

/* SELEKTORY: */

body {

	font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;

	font-size: 10pt;

	color: #003868;

	background-color: #80B8E8;

	margin: 6mm;

}


p {

	text-align: justify;

}


pre, code {

	font-size: 8pt;

}