Staż - kto może iść?

Witam. W tym roku ukonczylem szkołę średnią, od wczesnia jestem w szkole policealnej. CHciałbym iść na staż ? I mam pytania:

  • Czy jak sie uczę zaocznie to mogę iść na staż??

  • Czy muszę być zarejestrowny w urzedzie pracy jako bezrobotny ?

Staż czego ??

Dowiedz sie w szkole do której chodzisz.

Staż zwykły, nie ma konkretnej dziedziny np. informatyka

Staż się podejmuje w związku z konkretną pracą a nie ot tak sobie.

fiesta , niezupełnie. Jeżeli jest się zarejestrowanym w UP jako bezrobotny absolwent, można odbyć tak zwany staż absolwencki. Dostaje się za to kasę w wysokości zasiłku dla bezrobotnych.

Sam z tego po LO korzystałem. Popracowałem sobie 6 miesięcy w w bibliotece robiąc w tym czasie zaocznie szkołę policealną.

Później po studiach załapałem się jeszcze raz na coś takiego - pół roku w Zakładzie Energetyki Cieplnej.

Nie wiem czy teraz coś takiego jest jeszcze praktykowane. Ja piszę o sytuacji sprzed ładnych kilku lat.

http://www.pup-bochnia.pl/articles.php?id=48

To nie jest takie jasne:

Niby nie, a jednak tak.

Ja nic tu sie nie doczytałem takiego co mogło by być wiążące z Twoją poprzednia wypowiedzią :?

. . .

Trudno żeby panienka która chce pracować w biurze, odbywała staż przy stawianiu murów na budowie.

Dalej nie widzisz powiązania ??

fiesta temat był “dokładny” ,a Ty od razu wyjeżdżasz z takimi tekstami

#-o

BTW-jeżeli cię zadowoli to mogę napisać :

masz racje Ty masz zawsze racje =D>

żeby z tego skorzystać musisz być bezrobotnym czyli zarejestrowanym w Urzędzie Pracy

i są dwie drogi albo sam znajdziesz pracodawce który przyjmie cię na staż występując o to do Urzędu Pracy (jest to droga o tyle korzystniejsza że sam decydujesz gdzie odbędziesz ten staż ale UP przynajmniej w moim powiecie niechętnie udzielają takiej możliwości prywatnym firmom)

druga droga to pójście do urzędu pracy żeby oni sami przedstawili Ci jakąś propozycję najczęściej w jakiejś instytucji państwowej

będziesz otrzymywał za to od ok 420 do 470 zł i będziesz miał wkład w budowe socjalizmu (blehh) w Polsce.

sam zdecyduj czy warto

i pamiętaj że z “paniami” pracującymi w UP bardzo trudno sie rozmawia :wink:

ps. skoro już jesteśmy w takim temacie ja sobie powiedziałem (po 3 wizytach - podczas stażu) że nie będę korzystał z usług tego socjalistycznego Tworu jakim są Urzędy Pracy które same tworzą jakiś nieistniejący problem jakim jest “bezrobocie” a coraz to nowe obozy rządzące zapowiadają walkę z tym (nieistniejącym) “bezrobociem”.

pozatym dziwne jest to że ja uczciwie pracując muszę płacić podatki a różnej maści lumpen-proletariat dostaje kase za siedzenie na tyłkach

ps2. Platforma pchneła do sejmu budżet stworzony przez koalke PiS Samoobrona LPR czyli wszystko zostaje po staremu:P

dzięki tyle mojego małego offtopu

Byłem osobiście w Urzedzie pracy godzinę temu. Dowiedziałem się, że mógłbym iść na staż, bo zaocznie się uczę, i nie przekroczyłem 25 roku zycia, ale że pobieram rente z zusu po ojcu to lepiej żebym nie szedł;/ bo by przekroczyło "jakąś " kwotę dochodu miesięcznego i Zus rentę by mi wstrzymał.

Ps. Wysokość stażu obecnie to : 753,70 zł brutto

Idz do ZUS’u podaj im kwote wysokości wynagrodzenia stażu. Tam Ci wyliczą do jakiej kwoty możesz pobierać wynagrodzenie, żeby nie stracić renty. Nie martw się za wczasu. Idz do ZUS’u. To nie jest tak,że jak pobierasz rente to nie mozesz pracowac, wszystko zależy od wysokości wynagrodzenia i chyba od wyskości pobieranej renty a także od rodzaju renty, czy rodzinna po ojcu czy jakaś tam inna nie pamietam dokladnie jaka.

Ale patrząc na wysokość wynagrodzenia stażu stawiam w ciemno, że bedziesz mógł go odbyć.

oo nieco podwyższyli te grosze marne :wink: ale netto to bedzie pewnie ok 650-670 zł

a nie masz żadnych innych perspektyw na pracę niż ten staż ? pamiętaj że renta nie rozwiązuje problemów :wink: pracując (odbywając staż) nawiązujesz nowe kontakty które mogą stworzyć jakieś nowe możliwości a także zdobywasz doświadczenie (na stażu często wątpliwe) no ale cóż powodzenia :slight_smile:

A więc: Perspektywa mojego miasta to chyba narazie tylko staż, bo jak szukałem pracy, to znalazłem owszem: Magazynier, sprzedawca, tylko że płatność taka jak na stażu :)… (w okresie letnim było coś lepiej płatnego znalezc…)

No i jeszcze jest oferta Ulotki , 3 gr /ulotka hehe

No to trochę się zmieniło, bo kiedy ja to robiłem, staż wliczał mi się do tego. Dzięki temu, studiom i LO musiałem później przepracować tylko rok żeby móc skorzystać z 26 dni urlopu rocznie :).