Steam a Key Drop

Witam! Mój przyjaciel nie dawno zaczął używać nie jakiej strony KeyDrop, czy coś ten deseń, nie wiem o co z tym chodzi, ale mówił mi, że może wylosować jakiś klucz do drogiej gry za darmo, wystarczy, że połączyć konto Steam z tą stroną i teraz nasuwa się pytanie z jego strony. Czy to jest bezpieczne, nie dostanie żadnej blokady na Steama, lub, czy po prostu może zostać usunięta z jego biblioteki? Wiem, że nie powinienem pytać o tego typu strony, ale nie mam pomysłu, gdzie zadać pytanie, by otrzymać sensowną odpowiedź. Konto ma dosyć dużą wartość i było, by trochę słabo, gdyby dostało jakąkolwiek blokadę.
Pozdrawiam

Sporo jest tego typu stron. Zazwyczaj trzeba zainwestować niewielką ilość hajsu, aby móc otwierać skrzynki z kluczami. Oczywiście blokady konta Steam nie będzie, jak i gra, która zostanie przypisana do Twojej biblioteki Steam, nigdy nie zostanie usunięta.

Jest tzw. codzienna skrzynka, za dodanie do nicku ma steamie ich nazwy strony, w sumie to takie jakby adres, i ustawienie awatara z ich logiem można odebrać darmową skrzynkę codziennie, dlaczego są takie wymagania?

Chodzi o tzw. reklamę ich strony.

Skoro tak to w jaki sposób oni zarabiają skoro można trafić gry o dosyć dużej wartości, na stronie jest stosunkowo mało reklam.

Zarabiają na tym, że mało kto te gry trafia - o ile w ogóle trafia.

Wiem że miniaturka nie zachęca, ale jest tu z grubsza opisane co i jak.
Wygląda na to że nie zablokują gier ponieważ zostały legalnie zakupione, ale w ogólnym rozrachunku i tak będziesz stratny.

No tak, ale zwróć uwagę na to, że jest tam tzw. “skrzynka legendary” i tam są same złote, a po drugie można otwierać darmową skrzynkę i zawsze jakąś skrzynkę można po czasie otworzyć i mały zysk będzie.

Jeśli interesuje Cię zysk na poziome 50gr dziennie gdzie na zarobienie tego (sprzedaż) będziesz musiał poświęcić z godzinkę czasu, to normalnie biznes życia :smiley:.

Kolega nie zamierza tego sprzedawać, chodzi głównie o to, czy nie dostanie jakiejś blokady na konta na Steamie. Może Ty też byś się wypowiedział w tej sprawie?

Nie powinien, ale to jest steam i różnie może bywać. W przyszłości mogą zmienić zdanie z dnia na dzień. Za samo zalogowanie się przy pomocy steam na stronie zewnętrznej o raz ustawienie w nazwie nazwy strony nie ma bana.

Może też być tak, że te kody mogą być z jakiejś ukradzionej karty kredytowej i jeśli jej właściciel będzie się domagać zwrotu pieniędzy a pieniądze w postaci gry bedą już na czyimś koncie, to co w taki wypadku?

Nie wiem, spytaj steam. To jest właśnie jeden z powodów dlaczego powinno się kupować gry bezpośrednio na steam ewentualnie u oficjalnych dystrybutorów.
W opisanym przez Ciebie przypadku Steam może zrobić wiele rzeczy i to jest tylko zgadywanie na ten moment.

  • mogą uznać, że konto brało udział w kradzieży i je zablokować
  • mogą nic nie zrobić i zwrócić pieniądze okradzionemu
  • mogą zwrócić pieniądze okradzionemu i skasować grę na Twoim koncie
  • mogą jeszcze pewnie wiele rzeczy, który nie jestem w tej chwili w stanie wymyślić

A poza tym ową stronę reklamują dosyć duże kanały na YouTubie, skoro ktoś by ucierpiał przez reklamowaną stronę to oni też powinni ponieść konsekwencje.

ej bo mam problem ponieważ keydrop nie wykrywa mojego avatara ustwiam go a key drop go nie wykrywa pomoże ktoś

Key-Drop co jakiś czas zmienia avatary więc sprawdź czy nie ma nowych a jak pierwszy raz korzystasz to nie przycinaj bo skaner nie zareaguje