STEAM BAN VAC - Sprostowanie

Witam!

 

Dużo się mówi o banie które daje wbrew pozorom maszyna a nie człowiek a mianowicie nazywa się ona Valve Anty - Cheat. Postanowiłem napisać na czym to naprawdę polega bo widzę ile kłamstw o banach VAC widnieje na różnych forach. Zacznijmy od tego co powiedziałem na początku. VAC to maszyna, żaden człowiek nie siedzi i nie gapi się w konta i czeka żeby tylko wkleić wam bana. Ostatnio dostałem bana od VAC na Mw3. Powodem nie było to że miałem aimbota albo wallhacka, lecz to że wszedłem w losową gre poczym wszedłem w tzw. “xp lobby”. Gdy to zauważyłem nie zdążyłem nawet wyjść a już wyrzuciło mnie z serwera. Mogłem grać jeszcze przez jakiś dzień góra dwa dni a potem mój silnik gry został zablokowany, Dosłownie nie mogę połączyć się z usługą online (zalogować na Steam przez Mw3). Nie chodzi tu oto za co lecz chodzi tu oto że obalamy w tym momencie kolejny mit o banach  tylko  I wyłącznie za aimboty, wallhacki itp. rzeczy. Obalamy również mit o banach tylko i wyłącznie  dożywotnich.  U mnie została zablokowana gra, i tyle. Są też mity o tym że bana zdjąć nie można, nawet przy nie wiadomo jakich argumentach. Tu przyznam  że sam nie doświadczyłem zdjęcia bana z konta lecz znam osoby którym udało się “dobrać odpowiednie argumenty”  ;). W wielu przypadkach można się pobawić ze Steam i wybronić swoje konto. W moim przypadku powiem tyle: Nie chciało mi się  :). Jest to dużo roboty a tak naprawdę nie za bardzo zależy mi na jednej grze i to do tego Mw3. Wysłałem jedynie wiadomość do Supportu ale jak zwykle to bywa u wujka Steam kolejna maszyna wysłała mi wiadomość zwrotną  iż bana daje kto? Oczywiście że  maszyna,  i nie da się go zdjąć. Taka to historia naszego systemy VAC. Najlepsze w tym wszystkim jednak jest to że sam Steam na swojej stronie systemu VAC wypisuje kłamstwa. Z jednej strony VAC bardzo pomaga ale z drugiej bardzo szkodzi a jednak przeliczając ile banów dostają hackerzy a ile niewinni gracze, można uznać że system VAC jest bezużyteczny. Mam nadzieję że pomogłem niektórym graczom potrzebującym pomocy. Oczywiście jeżeli macie jakieś pytania to zachęcam do pisania, chętnie na nie odpowiem  :)!

 

Pozdrawiam!

VAC to lubi rozdawać free bany ja dostałem jednego( pewnie za to że nie mogłem się połączyć z żadnym serwerem mw2 :mrgreen: po prostu żandnej gry nie mogło wyszukać )

A mój kuzyn został chojniej obdarowany bo dostał aż 2 jednego gdy go nawet na steam nie było  :twisted:  a drugiego jakoś od tak się pojawił :shock:

No były i takie przypadki właśnie że za nieaktywność się dostawało bana :smiley:

częściowo mylisz się z prawdą (zrozumiałe rozgoryczenie po banie), ale:

  1. ban dostaje się na grą, nie na konto. nawet jeśli na koncie masz kilka gier ban dotyczy tylko tej jednej. poza tym ban (zazwyczaj jeśli chodzi o gry multi) dotyczy zakazu wstępu zbanowanemu na serwery oznaczone vac. jeśli serwer nie ma włączonego vac, można grać dalej. podobnie można grać normalnie w tryb single, o ile nie działa on na zasadzie multi z botami

  2. jeśli dostałeś ban na mw3, to śmiało możesz kupić kolejny klucz i grać od nowa

  3. ban nie zawsze sprawia, że gra staje się bezużyteczne (często zostaje tryb single lub serwery bez vac)

  4. bana można dostać nie tylko za używanie botów, cheatów, ale także za modyfikowanie pamięci gry

  5. ban jest dożywotni, ale można się odwoływać jeśli ma się mocne dowody, że był on niesłusznie nałożony

  6. ban często jest “od razu”, ale może się też zdarzyć, że zostanie nałożony dopiero po jakimś czasie od “przewinienia”

Blokada Steam VAC jest nałożona tylko i wyłącznie wtedy gdy Cheatowałeś na serwerach zabezpieczonych przez VAC, na serwerach niezabezpieczonych możesz dowoli Cheatować i VAC cię nie zablokuje. i blokada nie jest nałożona “niesłusznie”, jest nakładana tylko “słusznie” i jest dożywotnia, ale jest tylko na silnik gry, powiedzmy że cheatowałeś w TF2, to dostajesz blokadę VAC na wszystkie gry z silnikiem Source.

Bana nie dostaje się tylko na grę bo widziano przypadki z banami na konto. A co do MW3 to chyba nie da rady już “nadpisać klucza”. Nie zgodzę się też z tym że bana dostaje się tylko “słusznie” gdyż ja sam napisałem że dostałem go za wejście w zhackowane lobby gry. Myślę że to po prostu niedociągnięcie. Dzięki za udzielanie się, każda pomoc mile widziana.

http://en.wikipedia.org/wiki/Valve_Anti-Cheat

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7849-Radz-6869

Tak jak pisałem, Steam sam siebie oszukuje.

 

Powinno być odwrotnie, to steam powinien wskazać dowody, że gracz oszukuje.

Niby jakie dowody gracz miałby pokazać, że został zbanowany niesłusznie?

no steam powinien wskazać dowody za co jest ban

a gracz mógł by np dać pełny log  z programu typu keylogger lub czegoś co by zbierało wszelkie dane co użytkownik robił na komputerze co uruchamiał itp z danego okresu którego dotyczył ban ale oczywiście gracz musiał by wiedzieć z którego okresu czasu a steam takich informacji raczej nie przekazuje.