Steam - Counter Strike:Global Offensive - Jaki System?

Witajcie, jedyna gra w którą gram na komputerze to wyżej jak w temacie “Counter Strike:Global Offensive”

 

Posiadam sprzęt jak poniżej na ss oraz

WINDOWS 7 Ultimate Service Pack 1 64 bit

 

Klasyfikacja 4,9

INTEL CELERON CPU G550

2,60 GHZ 2,60GHZ 2 rdzenie

4GB ram

Dysk 750GB SATA

Grafika GeForce GT610 1GB

Zasilacz jakiś 400 w firmówka raczej dobry…

 

246370953_2_644x461_komputer-do-gier-ste
 

 

Gram na niskich ustawieniach, gra się płynnie ale czasem coś potrafi się przyciąć co wpływa niekorzystnie na zabawe, radość z rozgrywki, ponieważ ta gra daje mi w pewnym stopniu zarobek.

 

 

Moje pytanie czy jest sens zainstalować ubuntu, lub inny system, który zwiększy wydajność gry niż posiadany prze ze mnie Windows 7 ? Nie oczekuje wysokich wymagań jednak płynną stabilną pracę komputera oraz gry.

 

Proszę o treściową odpowiedz i rzeczową pomoc.

 

Masz za słaby sprzęt do gry. Możesz zmniejszyć rozdzielczość w CS, ewentualnie do parametrów startowych dodać

-high -theards 2 -nojoy -nod3d9ex

wtedy może trochę zwiększą się FPSy, ale nie liczyłbym na wiele.

-high zwiększa priorytet gry

-theards 2 przypisuje oba rdzenie procka do gry

-nojoy może zaoszczędzić trochę RAMu, bo nie jest ładowany sterownik do obsługi joysticka

-nod3d9ex wyłącza część funkcji DirectX

Zmiana systemu na inny wiele Ci nie pomoże.

Obecnie gram na średnich, gra działą płynnie lecz czasem lubi się zaciąć, chciał bym by to nie następowało, ponieważ czuje się nie komfortowo.

 

Jak mogę zmodernizować komputer by zaoszczędzić ale uporać się z problemem i jaki wtedy system?

Dobrze byłoby wymienić procek, na jakiegoś Intela i5, nie koniecznie najwyższy model, i grafikę na przynajmniej GTX650 - dość tania karta, ale na nisko-średnich detalach mam na niej 160-220FPS, spokojnie dałaby radę na średnio-wysokich (gram na niższych, bo tak mi wygodniej). Ewentualnie lekko dopłacić do GTX660/680. I wtedy pewnie potrzebny byłby inny zasilacz.

Średnio znam się na doborze hardware, więc o to mnie nie pytaj :P. U mnie działa Intel i7, GTX650 i CS:GO działa świetnie na nisko-średnich detalach na 1080p.

Ewentualnie granie na najniższych możliwych ustawieniach graficznych z podanymi wcześniej komendami startowymi.

Jakie były by to mniej więcej koszta ? by zmodernizować wymienione przez ciebie rzeczy?

Myślę, że do około 1000zł powinno się zmieścić. Używany GTX650 ~300zł, używany Intel i5-2500 ~500zł (jest aktualnie taki jeden na Allegro). Do tego kwestia zasilacza… tego już nie wiem.

Odnośnie hardware musiałaby tu wejść już osoba bardziej w tym obeznana :P.

Wymagania

  • System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 / AMD Phenom X3 8750 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 1 GB dla Windows XP / 2 GB dla Windows Vista / 7
  • Karta graficzna: 256 MB pamięci, DirectX 9 i Pixel Shader 3.0
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 7,6 GB

Wymagania spełniasz i to ponad to.

Przed zakupem jakich kolwiek części zrób optymalizację systemu, ponieaż nie widzę konieczności rozbudowy.

Sprawdz program ccleaner (rejest sprawdz), auslogics diskdefrag itd. I przeprowadz konserwacje (przeczyść karte, radiator itd) lub serwis ale to nie będzie tanie oczywiście sprawdz najpierw czy jest zapchany.

Lub jak nie chcesz bawić się w optymalizaję można zrobić formata jak umiesz.

 

http://s3.postimg.org/3xxp58umb/image.jpg

 

Tyle mam FPS jak gram od 100 do 200

 

w menu około 80 fps

 

jak stoje w grze i sie nie ruszam równo 60-70 jak nic nie robie

 

czyli ok ??

a system na ubuntu bedzie lepiej to chodzić czy pozostać przy windows 7 ?

 

Komputer ma służyć tylko do grania w tą grę i przeglądania internetu

Myślałem, że masz większe problemy i np. klatki spadają Ci do nie wiem… 20-30 :P.

Najlepiej sprawdzić co się dzieje przy patrzeniu przez lunetę (np. z AWP) w smoke i ogólnie przy wchodzeniu w niego. Zwłaszcza w pierwszym przypadku mogą występować dość ostre spadki klatek.

60-70FPS, a tym bardziej 100-200, to nie jest tak źle. Często zależy to od konkretnego miejsca na mapie. W jednym miejscu może być więcej FPS, niż w innym.

Więc tak przy takich ustawieniach (prawy górny róg) mam tyle fps

http://s27.postimg.org/pul7uzsr6/cs_menu.jpg

 

w grze nadal tyle

 

http://s3.postimg.org/m2fvh8b9e/cs_gra.jpg

 

 

Jednak w niektórych częściach map spada do 50+ ale nie mniej, gra się nie zacina, zrobiłem defregmentacje i ccleaner…

 

Jak zmiejsze rozdzielczość i dam wszystko na niskie to dochodzi do 300 FPS

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

FPSy w CSie “dusi” się komendą “fps_max xxx” w konsoli gry, gdzie xxx to ilość maksymalnych klatek. Jedyny sens ustawiania limitu klatek jest wtedy, gdy nie posiadamy super mocnego sprzętu (jak np. autor tematu) i nie chcemy przeciążać karty graficznej.

Kwestia rozdzielczości to kwestia indywidualna. Niektórzy mimo ogromnych monitorów full HD grają na rozdzielczości 800x600 z czarnymi paskami po bokach, bo wolą się skupić na tym, do czego strzelają a nie na tym, co mają po bokach. Inni grają na 1280x1024 stretchet, bo nie mają wtedy czarnych pasków, a wizualnie mają szerszy hitbox.

Rozdzielczość niech on sobie ustawi sam.

Bez szans, będą dramatyczne spadki klatek w niektórych momentach. Poza tym najwyższe detale nie są potrzebne w CS.

NIGDY się nie włącza tej funkcji, już na pewno nie w CS.

Ciekawe…

Nie pominął co 5 klatkę, tylko wyświetlił co 5 klatkę.

W niczym to nie pogarsza sprawy. Wręcz przeciwnie, bo polepsza, masz mniejszy tzw. input lag. Warto walczyć o każde dodatkowe FPSy i mieć ich jak najwięcej, a nie sztucznie je ograniczać i jest różnica w grze między np. 90fps a 60fps na monitorze 60Hz, na plus dla 90 klatek.

4k ma te same proporcje ekranu co fullHD czyli 16:9. Wyświetlane zostanie tyle samo. Nie widzę żadnego związku.

Oczywiście że dla niektórych aktualnych progamerów to kwestia przyzwyczajenia z 1.6 i wcześniej, gdzie grali dla 4:3.

Poza tym tak jak mówię. Masz wizualnie szerszy hitbox jeżeli ustawisz sobie 4:3 stretched na monitorze 16:9. Widzisz mniej dookoła, ale masz większy cel…

Kwestia indywidualna jak kto woli grać.

Mocny na pewno nie jest. Karta graficzna słabsza od zalecanej (GT630), procesor na tym samym poziomie.

 

Głupoty bredzisz majster maciek.

Internetowego nie. Stacjonarnego…

-.-’

To, że się wydaje płynna nie znaczy że w rzeczywistości taka jest. Patrz wspomniany input lag.

Im mniej jest klatek na sekundę, tym więcej czasu zajmuje generowanie każdej klatki.

Ale jemu nie spadają do 20… A nawet gdyby, ustalenie limitu klatek na 60 spowodowałoby, że w momentach, w których mógłby mieć więcej, i tak będzie mieć 60. Natomiast w momencie, w którym miałby mieć 20 klatek i by tyle miał…

Żeby zmniejszyć input lag? Żeby zmniejszyć czas generowania klatek?

Zapytaj się progamerów, dlaczego mają kompy za 10k zł po to, aby odpalić CS na niskich detalach… po to, żeby przy tych niskich detalach mieli jak najwięcej klatek na sekundę, input lag był jak najmniejszy, tak jak czas generowania klatki.

Vsync powoduje zwiększenie własnie input laga, czyli nijako czasu reakcji. Świetna rada. Nie znam osoby, która znając się na temacie grałaby w jakiegokolwiek FPSa z włączonym VSyncem.

What what what?

Ty chyba faktycznie nie masz bladego pojęcia o czym mówisz.

Dzięki za info.

Nie wiedziałem…

WHAT WHAT WHAT?!

Aktualne monitory mają 144Hz… Pokaż mi monitor 400Hz…

Esportowcy grają na najwyższej rozdzielczości?

Snax - 800x600. Taz - 1024x768, pasha jeżeli się nie mylę 1280x960.

I wielu innych… Nie będę wszystkich wymieniać… Poza tym tak jak mówię… to kwestia indywidualna.

Chyba w Mario na Pegazusie.

Hmm…

Polscy gracze virtus.pro, którzy w tamtym roku wygrali największy i najważniejszy turniej CSa (ESL One, organizowany w Katowicach).

W tym roku półfinał.

Podczas wielu innych turniejów nie rzadko zajmowali pierwsze miejsca.

Jedni z najbardziej rozpoznawalnych graczy na świecie…

Niee. Nie zaszli daleko…

Nawet tego nie skomentuję.

Dalszą dyskusję z Tobą uważam za zbędną. Nie masz żadnej wiedzy w temacie, bredzisz takie głupoty, że aż moje oczy krwawią, jak to czytam.

No nie wierzyłem że uda Ci się mnie sprowokować jeszcze do odpisania.

Odpuść sobie ten temat. Na prawdę.

Nie znasz się na nim.

To, co widzisz tutaj to 720p. A wiesz dlaczego?

Bo demo (cały zapis) tego turnieju został udostępniony publicznie. KAŻDY mógł go ściągnąć do siebie na komputer. I ten, kto to wrzucił na YT ściągnął to na swój komputer i nagrał… ale w 720p… nie ma żadnej przeszkody w tym. Snax grał na 800x600 (albo wtedy nawet na 640x480, bo na takiej też zdarzało mu się grać).

Panowie nie ma sensu się kłucić, działa jest ok.

 

Tylko jeśli miał bym zmodernizować kompa pod kątem cs:go to co powinienem zmodernizować jako pierwsze i jakie to będą koszta, chciał bym jak każdy ponieść je jak najmniejsze.

 

Ale jak pisałem czerpie korzyści materialne z gry tak więc chciał bym posiadać dobry sprzęt pod tą właśnie grę i żadną inna.

Panowie gra mi w ogóle nie tnie, rozdziałke mam 1280x720 ustawienia wszystkie niskie, reszta rzeczy powyłączana, no i chodzi to pięknie, jednak zależy mi na tym by nie martwić się o ustawienia gry, optymalizacje systemu i inne kombinacje, tylko instaluje gre i gram bez zmartwienia że muszę się nakombinować żeby nie mieć przykrości podczas lagi w grze.

 

Proszę o rozsądną propozycję na przyszłość

 

Ram, procesor, grafika ? dysk raczej nie będzie konieczny oraz zasilacz bo posiadam 400w

Jeżeli chcesz myśleć NA PRAWDĘ profesjonalnie o grze w CSa i czerpać z tego korzyści to wymieniłbym całego kompa. Serio. Wstrzymałbym się na kilka miesięcy z tematem, i zainwestował w monitor 144Hz (zupełnie inna, płynniejsza, lepsza gra niż na 60Hz), porządną kartę graficzną będącą w stanie zapewnić Ci przynajmniej 150fps bez spadków, komputer z dobrym prockiem i7 oraz GTX np. 770, 960, dysk SSD, przynajmniej 8GB Ram…

Na razie dużo trenuj na tym co masz, a w między czasie odkładaj. Ale to już nie będzie niski budżet, licz kilka tysiaków, chyba, że brałbyś sprzęt używany - wtedy trochę przyoszczędzisz.

w 500 euro się zmieszcze, nawet z czymś używanym ?

 

Jakie są mniej więcej koszta monitora? od do

Jaka grafika jaki przedział cenowy ATI czy invidia ?

Procek Intel czy AMD

 

Dysk i inne podzespoły jak cd rom itd chyba nie muszę wymieniać? wszystko mam na kablach sata