Steam Guard - próby włamania?

Your Steam account: Access from new computer
32 powiadomień w ciągu 5 dni. Da się to jakoś wyłączyć lub pozbyć? Bo zaśmieca tylko skrzynkę

Zmień hasło i ustaw 2-etapowe logowanie.

Szanuje za stoicki spokój.

Zmiana hasła nic nie da bo mam tak od 5 lat a 2 etapowe to będę musiał mieć telefon przy sobie

0Bodajże w panelu na stronie Steam możesz wyłączyć powiadomienia o logowaniu.
PS: Podajesz za każdym razem hasło do Steam czy masz zapamiętane w programie?

Być może twój login lub e-mail na Steam wyciekły? Niestety średnio można sprawdzić, u mnie to było widać tylko po dziwnych mailach wysyłanych na stary e-mail Steam.

Niby dobrze by było mieć login różny od nicku do gier/platformie Steam i może uruchomić “darmowy” alias dla maila jak nim się dobijają złodzieje. I raczej lipa jak idzie logować się numerem “konta” jako alternatywna wersja loginu - wtedy pewnie szybko ustalą jak numer pokrywa się z publicznymi statystkami.

Logowanie nic nie zmienia, musiałby za każdym razem przechodzić weryfikację steamguarda żeby mu to przyszło.

Niby idzie dodać PC/przeglądarkę jako zaufaną a opcja zapamiętaj hasło/nie wylogowuj mnie przy prywatnym PC raczej jest bezpieczna do próby ukradnięcia sesji cookies z pewnie sklonowanym profilem przeglądarki Chrome/Edge/Opera/Firefox.

Raczej hasło jawnie się nie zapisze w folderze Steam lub jawnym tekstem w cookies/localStorage lub sessionStorage.

Zastanawia mnie jednak to że dostajesz info za każdym razem - rozumiem że logujesz się na różnych urządzeniach?

Jak nie zaznaczy by pamiętało urządzenie to za każdym razem jest.

Lub jak za mocno grzebie w przeglądarce np. Cookie AutoDelete bez oszczędzania domen Steam.

Pewnie ochrona przed fingerprintigiem w przeglądarce to powoduje.
Jak Steam jest w stanie ustalić to samo ID przeglądarki dla każdej sesji to powiadomienia nie ma.

Uwierzytelnienie dwuskładnikowe nie wymaga smartfona o ile się dobrze pokombinuje.
Aplikacja Steam na smartfonie po aktywacji 2FA trzyma sekretny klucz w nieszyfrowanym pliku w pamięci wewnętrznej. Osoby, które mają roota lub alternatywne recovery np. TWRP mogą sobie ten klucz wydobyć i używać np. z aplikacją KeepassXC na PC.

Dwuskładnikowe na steam można przez mail :thinking: nawet nie wiedziałem o apce na telefon

witam mam ten sam problem. 30 maili ciagle dostaje co minute i takie fale sa ciagle. Nie uzywam w ogole Steamu kiedys widze jakies demo sciagnalem. Wole chyba zostawic to konto moze sie kiedys przyda choc nie jest to mus. Da sie cos zrobic zebym nie dostalwa maili?

Pod spodem treści maila nie masz aby rezygnacji z powiadomień?

to nie jest reklama tylko powiafomienie, nie ma na koncu nic

Opcje:

  • Można rozważyć kasację konta Steam skoro nie używasz i ktoś hakuje (jakieś wycieki są, choćby stare z okolic 2017 roku).

    Jak usunąć konto Steam? | Praktyczny poradnik krok po kroku

  • Chyba, że za dużo płatnych gier i programów (np. jakiś do symulacji wszechświata) tam masz,

    • wtedy jak nie umiesz zrobić filtru przenoszącego kody do spamu z oznaczeniem jako przeczytane można próbować wyłączyć Steam „Guard”:

    Pomoc techniczna Steam :: Steam Guard

    Jak mogę aktywować Steam Guard przez e-mail?

    Steam Guard zostanie domyślnie włączony, jeśli adres e-mail powiązany z kontem został zweryfikowany, a klient od tamtej pory został uruchomiony ponownie przynajmniej dwa razy. Jeśli Steam Guard został wyłączony i chcesz go reaktywować, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

    1. Upewnij się, że twój adres e-mail został zweryfikowany na Steam.
      Musisz zweryfikować swój kontaktowy adres e-mail na Steam. Aby sprawdzić, czy zostało już to wykonane, wejdź w ustawienia konta Steam. Zweryfikowany adres będzie oznaczony jako „Zweryfikowany”. Dowiedz się, jak weryfikować adres e-mail.

    2. Włącz Steam Guard w ustawieniach Steam.
      Po zalogowaniu się do swojego klienta Steam możesz włączyć Steam Guard, klikając „Steam” w lewym górnym rogu klienta. Następnie wybierz „Ustawienia” i kliknij „Zarządzaj Steam Guard…” w zakładce „Konto”. Na stronie, która się pojawi, wybierz „Otrzymuj kody Steam Guard na adres e-mail (wymagane ponowne zalogowanie się)”.

    To wszystko! Kiedy Steam Guard jest włączony, poprosimy cię o wpisanie specjalnego kodu wysłanego na twój adres e-mail za każdym razem, kiedy zalogujesz się na nierozpoznanym urządzeniu.

    Pomoc techniczna Steam :: Mobilny token uwierzytelniający Steam Guard

    Jak mogę wyłączyć mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?

    Możesz usunąć uwierzytelnianie dwuskładnikowe ze swojego konta, otwierając aplikację mobilną Steam i przechodząc do menu Steam Guard, a następnie wybierając „Usuń token uwierzytelniający”. Pojawi się okno potwierdzenia, w którym możesz potwierdzić swój wybór, ponownie wybierając „Usuń token uwierzytelniający”.

https://store.steampowered.com/twofactor/manage

Podejrzewam, że apka nie generuje powiadomień wskazujących na włamania co minutę jak e-mail.