Steam i brak neta. Przeniesienie plików gry z innego kompa

Witam mam oto taki problem że na około dwa może trzy miesiące bede bez neta a wczoraj kupiłem sobie grę na steam i bardzo chciałbym w nią zagrać .

Wymyśliłem żeby pójść do kumpla zalogować sie na moim koncie i pobrać grę na jego dysk po czym zgrać ja na dysk przenośny i wgrać ja na mój komputer po czym usunąć ja z jego kompa.

Czy zadziałało by to?

Czy nie zablokują mi konta przez coś takiego?

Swojego czasu STEAM wprowadził możliwość przenoszenia plików instalacyjnych na nośnikach zewnętrznych np. po to żeby nie trzeba było za każdym razem ściągać gigabajtów danych. Skoro gra będzie ściągnięta pod Twoim kontem i potem na drugim komputerze też uruchomiona pod Twoim kontem to nie uważam żeby to naruszało warunki licencji. Z kolei nie wiem jak będzie działał STEAM bez neta i czy da się wtedy w ogóle grać skoro zalogować się nie da. Istnieje jeszcze wariant żebyś przeszedł się z kompem do kumpla, podłączył pod jego net i tak pobrał grę - na pewno unikniesz wtedy bana za jakieś dziwne przenoszenia gier, niestety wciąż nie wiem co z autoryzacją konta przy próbach włączenia gry.

Jest opcja logowania offline :wink: i nie ma wtedy jakichś problemów z odpalaniem.

Czyli backupy mam porobić i później zainstalować u siebie ?

Z odpalaniem to problemu nie mam bo mam internet ale limitowany z telefonu :

Owszem można grać offline-ale nic nie zainstalujesz :stuck_out_tongue: Można również w Steam utworzyć kopię zapasową gry podzieloną np.na ileś tam płyt dvd ale jak to potem działa w drugą stronę to nie wiem -jeszcze nie próbowałem :wink: Przenoszenie Steam da radę , sam ostatnio tak robiłem-składałem nowego PC , ze starego zostawiłem tylko budę,nagrywarki i dysk i jak złożyłem na nowych podzespołach kompa dokupiłem również nowy dysk na którym zainstalowałem win7 potem wszystko przeniosłem ze starego dysku na nowy a Steam warzy u mnie 135GB z grami i nie było żadnego problemu-stary dysk następnie sformatowałem.

Zrobiłem backup ba innym kompie i bezproblemowo zainstalowałem u siebie a wiec temat do zamknięcia :smiley: