Steam i F.E.A.R.2. - nie mogę zainstalować własnej gry


(Andrzejmn) #1

Problem w skrócie:

Oryginalna gra, instalacja ponowna po reinstalacji systemu, konto Steam to samo, komunikat:

Noż k..., wydałem kasę i teraz problemy?

Za pierwszym razem (w grudniu jak instalowałem i grałem) było ok.

Musiałem zrobić reinstalację systemu z powodu awarii dysku, pliki z grą i save'ami przepadły no ale nic.

Chciałem od nowa sobie pograć i tu taki zonk..

Konto Steam to samo...

Co robić?

Edit: w sklepie steam nie ma F.E.A.R.2... to przez to?

Kur.. mam grę na płycie, a właścicie dwóch, oryginalne, zapłacone ciężko zarobionymi pieniędzmi i nie mogę jej zainstalować...

co za idiotyzm.


(Freeq52) #2

Jeśli jest to gra Steam i ją aktywowałeś na danym koncie, to jest ona przypisana do jednego konkretnego konta. A więc otwierając konto Steam do którego przypisałeś Fear 2, ona powinna Ci się ukazać. PPM na Steam, Biblioteka i tam gra już powinna być. Jest?


(Andrzejmn) #3

Nie ma nic, 0 gier.

Ale jestem na 100% pewien że to dobre konto, jedyne jakie mam na steam i stworzone w grudniu wlasnie po zakupie F.E.A.R.2.

Tej gry nie ma w sklepie steam z poziomu aplikacji, tak to pobrałbym sobie ze sklepu od razu skoro mam przypisaną grę do konta

W Steam => Biblioteka

mam:

Steam_NoGamesOfThisType

i to po wybraniu "Wszystkie gry"


(Freeq52) #4

W sumie to dziwne... Jesteś na 100%, że to jest TO konto? Być może założyłeś drugie, lub starego nie pamiętasz? Poza tym gra oryginalna, kupiona w sklepie (a nie z drugiej ręki?). Jeśli jesteś pewny na 100%, że to właśnie na tym koncie rejestrowałeś grę i nadal jej nie masz, to chyba będziesz zmuszony napisać do Steam...


(Andrzejmn) #5

Tak to jedyne konto i nowe jakie kiedykolwiek miałem na Steam (sprawdziłem nawet mail aktywacyjny - z grudnia jest, konto poprawne).

Gra kupiona nówka ze sklepu, bodajże Saturn, zafoliowana. Klucz produktu na wewnętrznej stronie pudełka jest więc nie ma mowy o jego wykorzystaniu przez kogoś innego.

Może wypieprzyli (sorry ale nerwica mnie bierze) F.E.A.R.2 ze sklepu steam i stąd problem.

Właśnie do supportu steam napisałem wraz ze zdjęciami pudełka z płytami i kodem.

I dziwić się, że ludzie oryginałów nie chcą kupować jak wieczne problemy z nimi...


(Freeq52) #6

Spróbuj jeszcze tak (chociaż jak napisałeś do steam, to na razie poczekaj na odpowiedź, zazwyczaj nawet do kilku dni). Wyloguj się z konta, potem wybierz Odzyskaj utracone konto, Nie znam nazwy mojego konta, Pamiętam kod produktu, którego użyłem i wpisz kod. Nie wiem w sumie, jak już napisałeś do Steam, to może jednak lepiej poczekać, ale zrobisz jak uważasz.


(Andrzejmn) #7

No to k.. świetnie...

Parę dni mam czekać...


(Freeq52) #8

Wiesz, nie jest powiedziane ile... Np. w przypadku kradzieży kont steam, gdy pomagałem znajomym odzyskać konto, to jeden czekał 5 dni na odpowiedź, a drugi 2. Nie wiem czy proces skradzionych kont steam trwa dłużej/krócej niż Twój problem.


(Andrzejmn) #9

Ale moje konto nie zostało skradzione.

Po prostu nie mam gry przypisanej do konta, mimo że być powinna.

W każdym razie dzięki, czekam na odp. z supportu


(Freeq52) #10

Wiem, to było tylko takie porównanie jeśli chodzi o czas pracy supportu Steam. Miejmy nadzieję, że teraz się sprężą i zadziałają szybciej, bo kiedyś to się te kilka dni naczekałem...


(rogacz) #11

Tak się zastanawiam ciągle - czy przy zakupie gry w wersji steam - nie można ściągnąć i zainstalować normalnej wersji na numer seryjny zakupiony.


(Freeq52) #12

Hmm, w zasadzie nigdy nie próbowałem czegoś takiego. Ale po pierwsze to taka gra nie byłaby przypisana do naszego konta Steam, a po drugie to wydaje mi się, że klucz steam niekoniecznie musi pasować do jakiejś innej wersji. Poza tym można mieć wtedy wątpliwości czy jest to w 100% legalne...


(rogacz) #13

Z tego co pamiętam to mam prawo mieć kopie gry którą legalnie kupiłem ale nie pamiętam czy ona musi być 1do1 czy np. może być rozbudowana o patche i inne dodatki (pod co podciągam steam). Ostatnio miałem problem tego typu - brat chciał mi nowego cod-a odsprzedać bo jemu nie działał, ale miał w wersji steamowej a zarejestrował go by sprawdzić czy działa. Dzięki Steamowi gra leży na półce i nie jest używana.

(Do moderacji: te moje wtrącenie dotyczy tematu wątku - Steama i problemów przy ponownej rejestracji gier zabezpieczonych nim)


(Krasnal666) #14

No niestety z oryginalnymi grami jest zawsze problem. Pamiętam jak zakupiłem zaraz po premierze feara2 i czekałem 3 dni żeby zagrać... Serwery przeciążone były tak, że samo logowanie do steama trwało 15 minut (łącze 10Mbit, ping 22-27). Potem już był lepiej, dociągnięcie poprawek 2 godziny, restart steama i można grać :lol: