Steam i RUST problem z instalacją kopi Gry

Witam posiadam kopie gry RUST którą zrobiłem przed formatem czyli PPM kopiuj steamapps cała zawartość . . .

1 - opcja
Wiem że jest opcja wklejenia tej że kopi do folderu Steam na nowym pc i wystarczy kliknąć zainstaluj i dociąga sobie jakieś pliki i można grać - nie działa . . . ściąga całą grę odnowa
2 - opcja
instalujesz od nowa gre czekasz aż coś tam się ściągnie wyłączasz Steam wklejasz grę włączasz steam i weryfikuj pliki gry - nie działa . . . ściąga całą grę odnowa

postanowiłem sprawdzić czy przypadkiem nie mam przestarzałej wersji gry w końcu przez tydzień mogła zmienić się cała instalka . . . (ironia) dodałem Rusta opcją dodaj grę spoza Steam nawet wszedłem na serwer i wybudowałem sobie domek wszystko działa elegancko. Problem w tym że teraz ani nie zaktualizuje ani nic zwykła gra dodana spoza steam wiem że na weekend wychodzi duży Update do Rusta i już sobie nie pogram wykorzystując opcje dodaj gre spoza steam nie ściągnie mi Update.

Nie było by problemu ale mieszkam na zadupiu 2 mega internet więc wizja ściągania gry przez 12 h nie widzi mi się . . . dodatkowo dojdzie ten Path który chyba dzisiaj w nocy wyjdzie kolejne kila GB . . .

Dobra temat do zamknięcie sory za post . Problem rozwiązany.
Dla potomnych . . .
Problemem był sam Steam wystarczyło usunąć folder biblioteki steam w ustawieniach i wskazać folder który zarchiwizowałem SteamLibrary i wszystko działa . . .