STEAM i Windows live nie działają na Win 8

Witam

Chciałem uruchomić sobie grę gta iv na laptopie pavilion g6 z Windows 8 64bit.

Gry mam wykupione na platformie Steam. Po ściągnięciu i zainstalowaniu wyskakuje okienko że jest problem ze zgodnością. Gdy klikam napraw online nic się nie dzieje.

Próbowałem uruchomić Steam ze zgodnością windows 7 oraz xp ale bez rezultatów. Uruchamiałem Steam również jak administrator. Bez efektów.

Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam

W katalogach STEAM powinieneś mieć plik exe odpalający grę bez STEAMA, spróbuj na nim ustawić zgodność.

Próbowałem. Na zgodności windows 7 i na Windows XP service pack3. Niestety nadal gra się nie uruchamia. Zainstalowałem drugi dodatek episode of liberty city i dokładnie tak samo się dzieje.

Na komputerze z Windows7 64bit śmiga aż miło. :?

Odinstaluj Microsoft Games for Windows - LIVE (oraz wszystko co jest z tym związane tzn. Games for Windows — LIVE Marketplace itp.). Ściągnij najnowszą wersję gfwlivesetup.exe (od Microsoft) i spróbuj zainstalować, powinno pomóc, w każdym razie na forach Steam na pewno znajdziesz dokładne rowiązanie.

Spróbuj, z poziomu Steama (jest tam taka opcja, kliknij prawym na grę i właściwości czy coś takiego, tam to znajdziesz) sprawdzić zgodność plików gry (weryfikacja, kak to się zwie? zapomniałem). Być może na Windows 8 trzeba dociągnąć jakieś dodatkowe pliki by gra hulała.

Z jaką grą jest problem ?? Weź pod uwagę że niektóre nie są dedykowane pod Win8 :slight_smile:

a co do GTA4 - http://steamcommunity.com/app/12210/dis … /?l=polish