Steam - kilka pytań :)

Witam,

niedawno kupiłem grę portal 2, a żeby w nią grać zmuszony zostałem do zainstalowania oprogramowania Steam. Nie rozumiem tu jednak kilku rzeczy więc może wie o tym ktoś z was.

  1. Mój kolega tekże ma konto na Steamie (gra wyłącznie w gry oznaczone “free to play”), ale niestety nie może ani zapraszać, ani przyjmować zaproszeń ode mnie. Wyświetla mu się komunikat, że niektóre funkcje społecznościowe są dostępne dopiero gdy na koncie pojawią się jakieś gry…

  2. Czy jest na Steamie możliwość udostępnienia koledze trybu multiplayer do Portala 2, żebym mógł z nim pograć w tą grę?

  3. Czy jak przestanę mieć dostęp do internetu to nie będę mógł grać w gry na steamie? Czy jest jakiś sposób żeby grać offline?

  4. Polecacie jakieś fajne gry dla mojego 7-letniego brata? Mogą być na steamie.

Dziękuję za wszystkie ewentualne odpowiedzi!

  1. Musi coś kupić

  2. Nie, musi kupić ;]

  3. Tego nie wiem, możliwe / nie pewne

  4. Wszystko, wszystko zależy od gustów ;]

  1. A jeżeli chodzi o te popularniejsze? W co grają 7-latki najczęściej?

No nie wiem, ja w wieku 7lat grałem se na atari w robo (fajna gierka). Ew w nowości co wyszło na pc’ta (i tak na atari było/jest lepiej, czarno biały neptun, wgrywanie gry z kasety, to były czasy :lol: ). Kup mu coś co go zainteresuje, daj mu samemu wybrać ;]

  1. Można.

  2. Polecam coś darmowego. Możesz spróbować z Tux Racer (dostępne na Linux, Mac OS X i Windows).

ad4.

http://www.alienswarm.com/ darmowa gra na steam

@antiferno - dla 7-latka? :lol:

Ad 4. - Może Trackmania Nations?

  1. Można

Pierwsza zakładka u góry Steam>Przejdź w tryb offline…

Myślę, że najczęściej grają w gry wyścigowe. Chodź na pewno jak zobaczy w co ty grywasz i mu się to spodoba (mimo iż w to nie może) będzie chciał.

dzisiaj już chyba nie grają w AoE, komandosa i dooma, pewnie wolą crysisy :stuck_out_tongue:

Ja miło wspominam właśnie Commandos BTCoD, grałem w to jak miałem 8-9 lat, ta gra była tak kosmicznie trudna… 2 misje udało mi się przejść :slight_smile:

Incredible machine (pod win95), turoka, quake2.

przeciez tam sie strzela do robali a nie do ludzi : P

kazdy musi miec steam na swoim kompie i kupic oddzielnie ta gre, nie mozecie grac na 1 koncie jednoczesnie

7 latek powinien poradzić sobie z Need for Speed, TDU, Epoka Lodowcowa itp…

Jeszcze mam jedno pytanie:

  1. Słyszałem, że na steamie jest taka opcja, że w niektórych grach gdy pobierzesz jej część to możesz już grać, a reszta będzie się pobierała dalej. Czy to prawda?

Całkiem możliwe, ale nie znam żadnego takiego tytułu.

ponoć z grami na silniku source tak jest ale nie próbowalem nigdy…

antiferno , nie.

Ani z CSem, ani DoDem, ni z Half-Life2 tak się nie da.

a które to?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Source :roll:

mam jeszcze jedno pytanie:

zainstalowałem sobie dwa dema:

RACE ON - demo

i STCC: The game demo

okazuje się że nie mogę ich odinstalować. Klikam “odinstaluj” na Steamie, ale nic to nie daje…

Jak to usunąć ręcznie?

Odinstalowanie powinno się zakończyć komunikatem - pytaniem, czy chcesz usunąć całą zawartość lokalną danych gier. Jeśli nie daje nic, spróbuj przez Panel Sterowania. Ostatecznie możesz też po prostu wejść do folderu Steam (przykładowa ścieżka - C:/Program Files/Steam/steamapps/nazwa_konta/common/nazwa_gry) i tam po prostu usunąć.