Steam ma kłopoty z połączeniem z serwerami

Witam,
Tak jak w nagłówku… Steam ma problem z połączeniem z serwerami.
Więc tak…
Pewnego dnia chciałem sobie zainstalować program steam, bo interesowało mnie parę gier. No to ściągałem instalkę steam i ją zainstalowałem. Po uruchomieni pojawił się problem “Steam musi przejść w tryb online. Sprawdź połączenie z siecią i spróbuj ponownie”. Z początku myślałem, że faktycznie nie mam internetu, ale włączam przeglądarkę i jakaś stronę… działa… Włączam programy, które korzystają z internetu też działają. Więc problem musi być w czymś innym…
Zainstalowałem steam na innym starym komputerze i na nim wszystko śmiga… Pomyślałem, że jak działa to może zgram cały folder steam na pendriva i zgram do tego drugiego. Nic to nie dało, bo jak próbuje się zalogować to pojawia się inny problem " Steam ma kłopoty z łączenie z serwerami" .
Czego to może być wina ?
Bo blokowanie antywirus odpada sprawdzałem nic nie blokuje, zapora też nic nie blokuje. Więc nie wiem od czego to może wynikać…

Właśnie ja bym sprawdził, czy Steam jest w wyjątkach dozwolonych na zaporze. Bo to ważne do funkcjonalności. Od razu zaznaczam. Nie pytam czy jest blokowany. Ma być przepuszczany.

No właśnie steam jest zaznaczony w wyjątkach zapory… Więc nie wiem o co chodzi.

Może jakaś awaria downdetector.pl/status/steam - ma flagę potencjalnej awarii.