Steam na Linuksa potwierdzony na blogu Valve :)

Dla tych, którzy mieli wątpliwości dot. ewentualnego pojawienia się Steam oraz gier Source na Linuksa :slight_smile:

http://blogs.valvesoftware.com/Linux/

Bardzo się cieszę. Od paru dni jestem użytkownikiem Steam i denerwuje mnie konieczność podpięcia do neta, by móc uruchomić Cywilizację V. Niemniej jednak, to Steam na Linuksie jest szansą na sportowanie masy gier.

Daty jednak nie podano :slight_smile:

Niemniej dowiedzieliśmy się kilku nowych szczegółów. Zapraszam do przeczytania mojego artykułu na ten temat: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jest … 37905.html

Po pierwsze, to nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, a jedynie dostaliśmy oficjalne potwierdzenie od Valve (wszystko to już było na phoronix.com).

Po drugie Twój artykuł nie dodaje nic do to tematu, więc mógłbyś odpuścić sobie tanią reklamę na łamach DB Forum.

Po trzecie premiera prawdopodobnie w tym roku (wg Phoronix).

Polecam też popracowanie nad stylistyką i zmianę zdjęcia na g+ na mniej hmmm… szkolne? (wiem, straszny cham ze mnie :slight_smile: )

Dowiedzieliśmy się (w skrócie):

  • Nad Steam na Linuksa pracuje 11 osób, ale ta liczba może/się powiększa

  • Valve zaprasza nowe osoby do pracy nad tym przedsięwzięciem

  • Powstał oficjalny blog Valve Linux

  • Pierwsza wersja Steam będzie wyłącznie na Ubuntu, ale mają pojawić się również w przyszłości na inne dystrybucje

  • Pierwszą grą jaką wzięto na warsztat i ukończono była Left 4 Dead 2

  • Prace nad ww. jeszcze trwają - chcą wycisnąć jak najwięcej jeżeli chodzi o wydajność

  • Steam raczej będzie miał te same funkcje jak w Windows - przynajmniej są takie zapewnienia

  • O oficjalnym terminie nie wspomina się ani słowem

  • Może coś ominąłem :slight_smile:

Wierz mi, że zastanawiałem się co najmniej parę razy czy dawać tutaj tego linka…

Jedyną nową informacją jest fakt pojawienia się bloga dot. Linuksa i bardziej precyzyjne informacje dot. ilości osób pracujących nad projektem, ok :stuck_out_tongue:

Wygląda na to, że Phoronix nie mylił się w sprawie Steama na Linuksa, więc można śmiało założyć, iż pozostałe informacje (np dot. prawdopodobnej premiery w tym roku) też są prawdziwe.