Steam nie chce się uruchomić

Witam.

Kilka dni temu wyskoczyła mi aktualizacja steam. COś było nie tak, z tego co pamiętam, coś zwróciło moją uwagę. Ale wszystko działało to to zlałem.

Dzisiaj chcę włączyć steama, a tu mi wyskakuje informacja windowsowska, że plik steamUI.dll (chyba ten) posiada wirusa. Wyszukałem błedu w googlach i zrobiłem to co radzili, czyli usunąłem wszystkie pliki steam.dll, steamui.dll i ogólnie wszystkie, które wyszuka w Mój Komputer z tym rozszerzenieum. Usunąłem, włączyłem steama, zaktualizował się i wyskoczył błąd, iż nie może odczytać pliku tier0_s.dll. Przywróciłem wszystkie pliki, nadal sie ten błąd pojawia. Usunąłem nowszy z dwóch plików (dnia aktualizacji) i nadal jest to samo. Teraz nie wiem co robić. Skanowałem folder steama malwarebytes i nic nie znalazł.

Skanuj pc antywirusem, przeinstaluj steama bez kasowania.

Że co? A pliki dll windowsa? Dodaj katalog steam’a do wykluczeń w programie antywirusowym, bo to fałszywe alarmy.

Mi też Avast wczoraj pokazał komunikat, że nie mogę odpalić bo wirus w .dll. To jest fałszywy alarm, dzisiaj po aktualizacji już wszystko działa sprawnie.