Steam - Po co mu serwery do instalacji gry z płyty?

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem ze steamem ale dzisiaj jest on wyjątkowo wkurzający a mianowicie kupiłem dzisiaj grę Rage w wersji pudełkowej gdy próbóje ja zainstalować zostałem poproszony o cd-key i dane mojego konta.

Po wpisaniu wszystkiego ‘‘niby’’ zaczyna się instalacja i po paru sekundach pokazuje mi że są ‘‘zawalone’’ serwery.

I oto tu tkwi moje pytanie : PO JAKIEGO WACKA MU SERWERY?

Przecież jest wszystko na płycie a więc co on chcę sciągać? Tak samo czasem mam gdy instaluje z backupów ale problem po paru próbach instalacji znika.

A Rage za chiny nie mogę zainstalować. Cały czas ten sam problem.

Próbuje dzisiaj go zainstalować od godziny 15:00

:frowning:

Potrzebne są np. do zidentyfikowania klucza, czy jest prawidłowy itd… Sam mam problem z demem Homefront, od półtora miesiąca instaluję i cały czas zawalone serwery. Spróbuj w trybie offline, czy da radę zainstalować.

Próbowałem w offline.

Nie da rady.

Powoli dostaje nerwicy z tym steamem.

Jak można mieć aż tak w dup**e swoich użytkowników?

Brak mi słów.

I potem się dziwią że piractwo kwitnie… Sam mam czasem ochotę wywalić w cholerę oryginały, które wymagają stawania na języku w celu zainstalowania i odpalenia i ściągnąć jakiegoś torrenta którego zainstaluję w parę chwil.

Właśnie dlatego wolę wersje elektroniczne… :stuck_out_tongue:

Próbowałeś aktywować grę ze Steam i pobrać ją z serwerów normalnie?

I tu jest problem mam limitowany internet chwilowo z telefonu (około 500 mb pozostało)

A teraz mam najlepszą wiadomość.

Od około godziny nie mogę się zalogować do steama.

Niby się loguje i na zmiane pokazuje raz że problem z internetem a raz poprostu sie zawiesza na ,Conecting to xxxxxxx i tyle ssie neta a okno ze steamem nie pokazuje się.

Odnośnie steam jest jedna rada - jak masz sporo kasy - wyślij grę do wydawcy - porób zdjęcia/filmiki na dowód że nie chodzi - domagaj się naprawy lub zwrotu kasy + rekompensaty za straty moralne.

Im więcej takich akcji - tym szybciej steam padnie.

Dokładnie, przydałoby się żeby to ścierwo upadło… Ostatnio zainstalowałem update do GTA IV i okazało się że nie można już grać na profilu offline, tylko trzeba tworzyć profil online żeby w ogóle grę zasejwować. Aż się proszą o małą rewolucję.

Hej,

Weźcie pod uwagę że Steam jest obecnie niesamowicie przeciążony wyprzedażą świąteczną. Sam zakupiłem wczoraj Fallout NV i nie byłem w stanie ściągnąć instalki przez pół dnia z serwerów z Berlina (mieszkam w Poczdamie, 20km od teoretycznej lokalizacji serwera). Dopiero zmiana serwera na… Polskę pomogła i Fallout ściąga się obecnie z maksymalną prędkością. Ci co mają problemy ze ściąganiem - spróbujcie zmienić lokalizacje serwera na mnie obłożony (weźcie pod uwagę gdzie jest na świecie noc i dzień teraz…) To samo dotyczy niestety czasami logowania, szczególnie jeśli grę uruchamiamy po raz pierwszy. Natomiast wydaje mi się, że dla większości gier nie jest konieczne bycie online podczas uruchamiania zainstalowanej już gry, ale tu mogę się mylić - pewnie jest to zależne od konkretnej gry.

Oczywiście, można ponarzekać na tą platformę dystrybucyjną. Ale ma ona także sporo zalet. Używam jej od 2 lat i praktycznie nigdy nie miałem żadnych problemów (oprócz wspomnianego ostatnio Fallout NV)

Cierpliwości życzę…

Jeśli problem się będzie powtarzał a jesteś pewny/pewna że nie jest to związane z przeciążeniem sieci, spróbuj standardowej metody - przeczyścić instalkę steam zgodnie z instrukcjami na stronie steam:

Pamiętaj, że przy uruchomieniu steama często się aktualizuje - to troche trwa i wymaga dostępu do sieci. Cierpliwości…

gregus

I tu muszę ci przyznać rację ,napewno jest przeciążony.

Grę udało mi się zainstalować tego dnia dopiero o 02:00 w nocy a co do logowania to codziennie około 15:00 do 18:00 trzeba czekać aż sie załaduje około 2-3 minuty.