STEAM - pobieranie i instalacja CS:GO - pomożecie?

Witajcie,

Mam pewien problem, otóż…

…zakupiłem CS:GO na Steamie.

Klienta Steam mam zainstalowanego na swoim dysku twardym i na tym dysku ma znajdować sie CS.

W domu posiadam limitowany internet mobilny, dlatego niezbyt mogę pobierać CSa, także mam pytanie:

 

Gdy wyjmę swój dysk z mojego komputera i wmontuje go w komputer mojego znajomego u niego w domu to czy po przez Windows startujący z znajomego dysku otworzę program Steam z mojego dysku i pobiorę na mój dysk CSa?

Oczywiście po ściągnięciu i zainatalowaniu CSa bym wrócił do domu i spowrotem zamontował mój dysk w mój komputer i chciałbym móc grać.

 

Jest to możliwe?

 

 

Jeżeli twój znajomy ma zainstalowany cs.go to wystarczy przekopiować pliki gry z jego dysku na twój dysk, pliki z grą znajdują się w steam/steamapps/common , jak już przekopiujesz to kliknij zainstaluj powinno się pojawić że wyszukuje istniejących plików gry jeżeli się tak stanie to znaczy że steam wykrył pliki które skopiowałeś i zainstaluje grę bez potrzeby pobierania jej z internetu ( ewentualnie jak będzie czegoś brakowało to to uzupełni )

Czyli mówisz, że na każdym komputerze zawartość folderu z CSem jest identyczna? Każdy plik? Każda linijka kodu? Nie będzie żadnych problemów?

 

Czasem nie lepiej po prostu iść do znajomego, który posiada już pobranego i zainstalowanego CSa i u niego na Steamie kliknąć PPM na CSie, potem Kopia zapasowa plików gry, zgrać sobie na pendriva dane, które zostały wygenerowane po przez Kopie, przyjść do domu i na swoim kompie przywróć kopię zapasową w Steamie?

Gra się zainstaluje z domyślnymi ustawieniami , anie z tymi które posiada kolega , ja używam na linuxie kopi gier z windows i odwrotnie i nic się nie dzieje .

Z domyślnymi ustawieniami zainstaluje się wtedy jak własno ręcznie przekopiuje folder CSa czy jak zrobię kopię zapasową po przez Steam?

PS: Dla mnie właśnie lepiej, że będą domyślne ustawienia, gdyż gram na innych niż mój znajomy :wink:

Steam posiada opcje backupu plików gry, więc można użyć tego do zrobienia obrazu CS’a, i ten obraz sobie przerzucisz, i “restorujesz” u siebie

U kolegi użyj opcji “Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry…” wskaż w tedy np pendrive, lub dysk przenośny. U siebie użyj tej samej opcji by zainstalować grę wskazując kopię z dysku zewnętrznego.

Ostatnio tak przenosiłem grę i wszystko się udało. Fakt potrzebował coś tam jeszcze pobrać, ale to nie było dużo bo chyba z 1-2 GB, przy czym gra ma ponad 40GB. Dlatego pobrałem ją na jednym kompie a na resztę przenosiłem.

A jeżeli znajomy ma zainstalowanego najnowszego CSa to u mnie będzie coś pobierać?

Możesz wyłączyć automatyczne aktualizowanie we właściwościach gry (prawy klawisz myszy na CS w widoku biblioteki)

Mam jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli już posiadam na komputerze zainstalowanego CSa, ale dostałem VACa to mogę zrobić kopie zapasową takiego CSa?

Na nowym koncie jak przywrócę kopie to czasem Steam / Valve nie zidetyfikuje jakoś tego, że na poprzednim koncie mam VACa?

Nie będe miał z tym jakiś problemów?