Steam - problem z pobieraniem gier

Witam od 2 dni walczę z pewnym problemem na steam. Support do dziś milczy. Recz w tym, że nie mogę nic pobrać ze steam. W stałych punktach pobierania użycie dysku i sieci spada i pobieranie stoi w miejscu. Na przykładnie CS:GO zawsze pobiera do 241.2mb/10GB i koniec. Mniejsze gry np 300mb, pobierze do 298.3 i stoi.

Steam został całkowicie usunięty i wyczyszczony z pozostałości, próbowałem instalację na ssd i hdd jednak żadnej różnicy. Łączyłem się bezpośrednio z internetem pomijając ruter. Wyłączanie firewall/antywirusów także 0 efektu. Wyczyszczenie pamięci podręcznej steam skutkuje tym, że nawet „Steamworks Common Redistributables” pobiera 120.7mb/121.4mb i pada. Wiele filmów z yt oczywiście też było wypróbowanych.

Mój sprzęt: MSI GP63 Leopard 8RE, WIN 10

Sprawdzałeś w menadżerze zadań, czy jakiś proces np. antywirusa nie dostaje wścieku?

Nic się nie dzieje poza spadkiem zużycia dysku przez system w momencie kiedy dochodzi do 241.2mb.
Takie pytanie czy intel rapid storage technology, lub intel Management Engine może jakoś wpływać na to?

Przepraszam, że pod pod postem jednak zapomniałem dodać, że pliki z neta pobiera bez problemu, oraz rockstart game luncher też wczoraj robił aktualziacje 5gb bez problemu. Problem występuje tyko i wyłącznie na steam.

Jeszcze takie kontrolne pytanie ile miejsca wolnego masz na partycji na którą próbuje pobrać pliki steam?

Problem występuje przy pobieraniu na którymkolwiek z dysków Screenshot_7

Na downdetector można przeczytać, że od 4-ego marca Steam ma / miał awarie. Piszesz, że od dwóch dni masz problem, to by się zgadzało.

Również to widziałem, jednak jaka jest szansa, że spośród moich znajomych tylko ja mam taki problem.

To jest losowa sytuacja. Nie kazdy w tym samym czasie będzie miał awarię.
Zmieniałeś region pobierania? Steam -> Ustawienia -> Pobieranie. Polecam zmienić na Germany - Frankfurt.

Szansa zawsze jest, co prawda ja przed chwilą pobrałem jakiś mały plik żeby sprawdzić czy są jakieś problemy i bez problemu poszło. Możesz zmienić rejon pobierania jeżeli to by byłą awaria serwerów steama. W polsce są dwa w warszawie i katowicach

Steam -> Ustawienia -> Pobieranie -> Rejon pobierania.

Jakieś 30 razy, pamięć podręczną również czyściłem nawet %appdata%

No to moje pomysły wyczerpały się już.

Czytałem również na steam o aplikacjach które mogą źle wpływać na funkcjonowanie programu. Wszystkiego się pozbyłem :frowning_face:

Jakieś modyfikacje, nakładki na Steam ostatnio uzywałes?

Możesz spróbować jeszcze pobrać plik przez konsole i zainstalować ręcznie ale nie wiem czy to pomoże

dla cs:go powinno to chyba być

download_depot 730 732

Nic nie dodawane/zmieniane. Aesereht pierwszy raz czytam o czymś takim. Możesz mi wyjaśnić w jaki sposób to wypróbować? W sensie jaką konsole?

Musisz odpalić steama w trybie z konsolą czyli dodać atrybut -dev
np. jak masz skrót steama to element docelowy będzie F:\Program Files (x86)\Steam\Steam.exe" -dev

Potem przechodzisz w zakładke console, gdzie możesz wpisywać polecenia
jak np
download_depot 730 732
jeżeli chcesz konkretną wersje możesz dodać też numer manifestu konkretnej wersji aplikacji

wtedy powinno pobrać ci z repozytorium plik do instalacji aplikacji
jak skończy wyświetli ci komunikat typu
Depot download complete : “F:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\content\app_92800\depot_92801” (188 files, manifest 2080174146228549993)
i jak otworzysz aplikacje w tym folderze to w steamie otworzy ci się okno do instalacji aplikacji

ewentualnie sprawdź jeszcze czy masz ustawioną dobrą date systemową bo to też potencjalnie może być problemem

Tyle pobrało i koniec

Data i godzina są w porządku.

a wyświetliło tobie komunikat o zakończeniu pobierania?

Ten plik powinien mieć 344mb, więc coś musiało ci przerwać pobieranie