Steam - problemy z łączeniem się do sieci


(SmiLey.!) #1

Cześć :slight_smile:

Mam problem od aktualizacji steam z łączeniem się do sieci. I nie wiem gdzie tkwi problem :confused:

Z internetem raczej nie, bo ustawienia jak miałem tak samo, tak dalej mam. Całą resztę też nic nie ruszałem..

Mógłby mi ktoś pomóc? Prosiłem na serwerowni cs'a 1.6 ale nikt się nie zgłosił to spróbuję u was! :slight_smile:

A i robiłem reinstalke (najgorsze co mogłem zrobić, bo wcześniej mogłem przynajmniej zalogować się na offline trybie, a teraz nawet konta nie mogę zalogować ;f) Dlatego bardzo proszę o pomoc! !!


(lordjahu) #2

Jaki masz język ustawiony w Steam (lokalizacja) ?


(SmiLey.!) #3

Polska, na pewno miałem 2mb. Ale chyba przy reinstalce zmieniłem na 10mb


(lordjahu) #4

Rozumiem że nie działa aktualizacja ? Czy włączenie ?


(SmiLey.!) #5

Już Ci tłumaczę dokładnie co się dokładnie stało.

Była ta aktualizacja, wiedziałem że po niej na serwerach ns/s nie słychać graczy NS przez co nie da się grać (mod JB). Więc raz tylko ją zrobiłem, po czym wgrałem stare pliki do cs 1.6. Przez dłuższy czas steam mi się aktualizował, ale cały czas anulowałem, bo po prostu nie chciało mi się czekać. Pewnego dnia kuzyn przyszedł gdy mnie nie było w domu, wszedł na komputer i niechcący (nieumyślnie) mi ją zainstalował. Po powrocie miałem problemy z łączeniem mojego konta do sieci. Co się okazało to nie wina mojego konta, tylko całego steam. Bo przy reinstalce, nie mogę zalogować się na żadne konto. Powód nieznany. Pisze mi tylko że albo nie mam internetu albo coś w ten deseń :confused:


(lordjahu) #6

Ogólnie możesz zainstalować steam ? Tylko rozumiem że nie możesz się zalogować na niego ? Jesli tak to napisz do pomocy technicznej, gdyż możliwe że steam zauważył że podmieniłeś pliki (jak sam pisałeś) i cię zbanowali. Nie powinno się ingerować w program, gdzie w regulaminie masz to napisane jak czarne na białym, no chyba że założyłeś konto, nie patrząc nawet na niego :slight_smile:


(SmiLey.!) #7

Tak dokładnie mogę zainstalować, ale nie mogę grać.

Podmieniłem tylko csstrike więc chyba o to by nie mieli pretensji? Po za tym jest naprawdę mnóstwo osób które tak podmieniają i akurat tylko mnie by zbanowali?

Po za tym ban nie wchodzi w grę. Dlaczego? Teraz nie mam żadnego zalogowanego konta, a tak czy tak nie daje mi szansy zalogowania się, bo pisze że nie wykrywa internetu czy coś w ten deseń :confused:

Myślałem nad napisaniem do nich, ale nie mogę nigdzie znaleźć z nimi kontaktu ;f. Naprawdę albo jestem ślepy albo to jest jakieś schowane strasznie ...


(lordjahu) #8

https://support.steampowered.com/newticket.php - spróbuj się zalogować ... jak login, pass czy przypominanie maila nie działa, może się okazać że ktoś walnął Ci konto.

W ogóle poczytaj tutaj :

http://steamcommunity.com/discussions/f ... /?l=polish

https://support.steampowered.com/kb_art ... -DHXV-7272

https://support.steampowered.com/kb_art ... -EUDN-2493


(SmiLey.!) #9

Dzięki, dzięki, widzę już 1 link z tym samym problemem co ja :slight_smile:

Tylko niestety muszę poprosić kolegę żeby pomógł mi to tłumaczyć, bo chciał nie chciał, angielski umiem, ale tylko komunikatywnie :confused:

Też troszkę mnie zdziwiło to że w 2 link jak wchodzę normalnie się loguje. Ale jak jest pytanie do supportu, to jest z logowaniem problem o.O


(lordjahu) #10

Masz może zainstalowany jakiś blokujący firewall ? Weź spróbuj usunąć Steam, wyczyścić rejestr np CCleanerem. Uruchom ponownie komputer, zainstaluj Steam z jego głównej strony - http://store.steampowered.com/ , daj mu się zaktualizować i napisz czy pomogło :wink:


(SmiLey.!) #11

Ehh, byłem pewien że pomoże.

Z tym firewall nie wiem czy dobrze sprawdzałem :confused:

Ale wydaje mi się że nie jest blokowany. Mam avast z najnowszą aktualizacją (przynajmniej tak mi cały czas gada :P)


(lordjahu) #12

Spróbuj się połączyć ze steamem, uprzednio wyłączając zaporę i antywirusy.


(SmiLey.!) #13

Próbowałem i dupa :confused:

Nie wiem czy na pewno zrobiłem to z zaporą, ale Antywirusa na 100% wyłączyłem..

-- Dodane 14.05.2013 (Wt) 23:38 --

Z wyłączoną zaporą i antywirusem też się nie włącza i nie łączy z siecią :confused:


(Spire9999) #14

Naprawiłem ten problem :o

Otóż, problem polegał na tym, że po tym jak steam zainstalował nowy update, firewall zablokował jego dostęp do internetu.

Więc otworzyłem: panel sterowania>zapora systemu windows>zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp przez zaporę, a potem kliknąłem zmień ustawienia, znalazłem steam na liście i okazało się, że była zaznaczona tylko rubryka prywatne.Zaznaczyłem więc też publiczne, dałem zastosuj, zresetowałem steam i wszystko dziala :smiley: