Steam - przeniesienie gry na inny komputer bez instalacji

Witam.
Od kilku lat mam konto na platformie Steam, a na tym koncie kilka gier. Jakiś czas temu kupiłem nowy, znacznie lepszy komputer niż ten, który dotychczas posiadałem i chciałbym wypróbować na nim jedną z gier ze Steam. Niestety, mam ją zainstalowaną na starym komputerze. Oczywiście wiem, że mogę sobie ją zainstalować na nowym laptopie i pograć. Jednakże gra waży około 40 GB, a ja chcę w nią zagrać tylko kilkanaście minut, żeby po prostu zobaczyć jak się prezentuje grafika na moim nowym komputerze, więc trochę szkoda mi poświęcać kilka godzin na pobieranie plików.
Czy istnieje jakiś sposób, aby przenieść grę na Steamie ze starego komputera na nowy? Może da się przenieść tylko pliki z jakiegoś folderu do nowego laptopa i gra będzie działać? Konto Steam jest oczywiście cały czas to samo, po prostu używam go na innym sprzęcie.
Jeżeli ktoś wie czy coś takiego jest możliwe to proszę o pomoc :slight_smile:

Da się przenieść grę. Pliki wrzucasz z folderu \Steam\steamapps\common do folderu o takiej samej ścieżce na nowym dysku. Włączasz Steam na nowym komputerze i kliknij “Zainstaluj”. Steam powinien najpierw zweryfikować pliki i ew. dociągnąć kilka brakujących lub niespójnych plików.

1 polubienie

Wielkie dzięki, o to właśnie chodziło! Kilka minut i mam grę na nowym komputerze :smile: