Steam się nie uruchamia


(system) #1

Witam

Problem wygląda następująco:

Klikam 2x na ikonke steama i nic się nie dzieje, na sekundę pojawia się klepsydra i to wszystko. W procesach nic się nie pojawia. Próbowałem odpalić za pomocą steam.exe, ale też nic nie działa. Jak mozna się domyślic restartowałem kompa z 10 razy - również bez skutku. Czemu 10 razy? Usuwałem ClientRegistry.blob, AppUpdateStats.blob - bez zmian. Wywalałem steam z auto startu, przywracałem ponownie nic się nie aktualizowało. Godzinę i datę oczywiście też sprawdzałem i wszystko jest ok. Firewalla nie mam, antywirusa tez nie(tylko spybota, ale cały czas go wyłączam) Syfu raczej nie mam bo wszystko chodzi idealnie, skanuje hijackthis i nic nie wykrywa. Reinstall steamu nie robiłem bo czytałem, ze nic nie pomaga zresztą chce ten problem rozwiązac bez tego bo mam zapisane z milion map do css i tf2, screeny, pluginy, skiny, mody, dźwięki, ulubione itd. Nie chce tego stracić(Cały steam ma ponad 60gb, zbierałem około 4 lat) Jak już wspomniałem(a jak nie wspomniałem to teraz wspominam) czytałem dużo o tym na innych forach jak i na tym, ale nikt tego nie rozwiązał(a jak już rozwiązał) i zauważyłem, ze tak jak ja bardzo dużo osób ma ten sam problem.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź

A i jak już będziecie pisali skomplikowanym językiem to zamieńcie go na język zwykłych śmiertelników.


(Hitm3n) #2

Reinstalkę możesz zrobić bez utraty danych, no może poza serwerami. Wycinasz po prostu mapy i całą resztę pierdół w inne miejsce poza folder Steam i reinstalka, najprostszy sposób :slight_smile: miałem kiedyś podobnie, właśnie reinstalka steama pomogła.


(Loczek__16) #3

Miałem podobnie, nie posiadam CS'a ale L4D. Spokojnie możesz zrobić tak jak Ci radzi Hitm3n. Ja też miałem zainstalowane ponad 10 gb map do L4D, zrobiłem kompie i reinstal :slight_smile:


(system) #4

Zaraz sie potne, reinstall zrobiony i dalej nic nie chce sie uruchomić...ock ?

Jeszcze jedno. Spybot może blokować steama?

-- Dodane 24.11.2009 (Wt) 23:50 --

hmm odświeżę temat bo dalej aktualny. Ostatnio zrobiłem jedną rzecz. Zainstalowałem google chrome i od tego momentu przestało mi działać.. może to mieć jakieś powiązanie?Zauważyłem, ze nie tylko steam mi nie działa...


(Sitek Pro) #5

Miałem ten problem! Mi pomogło jak wziąłem CTRL+alt+delete, i zakończyłem proces explorer.exe! Miałem 2 takie, jeden z dużych liter EXPLORER.exe, a drugi z małych- explorer.exe! Zakończ z dużymi jeśli masz i to powinno pomóc! :slight_smile: pozdrawiam!

PS! Już wiem czemu ja miałem taki problem, miałem trojana na explorer.exe :stuck_out_tongue: