Steam się nie uruchamia

Witam

Problem wygląda następująco:

Klikam 2x na ikonke steama i nic się nie dzieje, na sekundę pojawia się klepsydra i to wszystko. W procesach nic się nie pojawia. Próbowałem odpalić za pomocą steam.exe, ale też nic nie działa. Jak mozna się domyślic restartowałem kompa z 10 razy - również bez skutku. Czemu 10 razy? Usuwałem ClientRegistry.blob, AppUpdateStats.blob - bez zmian. Wywalałem steam z auto startu, przywracałem ponownie nic się nie aktualizowało. Godzinę i datę oczywiście też sprawdzałem i wszystko jest ok. Firewalla nie mam, antywirusa tez nie(tylko spybota, ale cały czas go wyłączam) Syfu raczej nie mam bo wszystko chodzi idealnie, skanuje hijackthis i nic nie wykrywa. Reinstall steamu nie robiłem bo czytałem, ze nic nie pomaga zresztą chce ten problem rozwiązac bez tego bo mam zapisane z milion map do css i tf2, screeny, pluginy, skiny, mody, dźwięki, ulubione itd. Nie chce tego stracić(Cały steam ma ponad 60gb, zbierałem około 4 lat) Jak już wspomniałem(a jak nie wspomniałem to teraz wspominam) czytałem dużo o tym na innych forach jak i na tym, ale nikt tego nie rozwiązał(a jak już rozwiązał) i zauważyłem, ze tak jak ja bardzo dużo osób ma ten sam problem.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź

A i jak już będziecie pisali skomplikowanym językiem to zamieńcie go na język zwykłych śmiertelników.

Reinstalkę możesz zrobić bez utraty danych, no może poza serwerami. Wycinasz po prostu mapy i całą resztę ■■■■■ół w inne miejsce poza folder Steam i reinstalka, najprostszy sposób :slight_smile: miałem kiedyś podobnie, właśnie reinstalka steama pomogła.

Miałem podobnie, nie posiadam CS’a ale L4D. Spokojnie możesz zrobić tak jak Ci radzi Hitm3n. Ja też miałem zainstalowane ponad 10 gb map do L4D, zrobiłem kompie i reinstal :slight_smile:

Zaraz sie potne, reinstall zrobiony i dalej nic nie chce sie uruchomić…ock ?

Jeszcze jedno. Spybot może blokować steama?

Dodane 24.11.2009 (Wt) 23:50

hmm odświeżę temat bo dalej aktualny. Ostatnio zrobiłem jedną rzecz. Zainstalowałem google chrome i od tego momentu przestało mi działać… może to mieć jakieś powiązanie?Zauważyłem, ze nie tylko steam mi nie działa…

Miałem ten problem! Mi pomogło jak wziąłem CTRL+alt+delete, i zakończyłem proces explorer.exe! Miałem 2 takie, jeden z dużych liter EXPLORER.exe, a drugi z małych- explorer.exe! Zakończ z dużymi jeśli masz i to powinno pomóc! :slight_smile: pozdrawiam!

PS! Już wiem czemu ja miałem taki problem, miałem trojana na explorer.exe :stuck_out_tongue: