Steam zaczyna pobieranie gry od początku

Witam
Czasami jak wyłączę steam i później włączę, to gra której miałem pobrane np.30GB zaczyna pobierać się od początku, a czasami po wyłączeni i włączeniu steama, wznawia pobieranie od tych 30GB. Od kilku dni próbuję pobrać Rainbow Six Siege ale z moim netem nie jest to łatwe (a steam mi to jeszcze utrudnia), za każdym razem jak muszę wyłączyć steam’a to boję się że będę musiał pobierać od początku (już 2 razy tak miałem). Można coś z tym zrobić, jak wyłączyć steama żeby nie pobierał gry od początku?

Dzieje się tak, bo wygasa sesja na pobieranie z danego URL, więc najpewniej jest pobrać “jednym ciągiem” od 0-100%. Program pozostając włączony podtrzymuje/wznawia tą sesję. Jeżeli jest wyłączony to, gdy po jakimś czasie dany URL już jest nieaktywny i generowany jest nowy, pobieranie też wtedy leci od nowa.

A czy można sprawdzić kiedy URL wygaśnie?
Myślałem o kopiowaniu już pobranych plików w jakieś inne miejsce, żeby w razie gdyby zaczęło mi się pobierać od początku, móc wrzucić te pliki do miejsca gdzie gra ma być pobrana, może wtedy steam nie pobierał by drugi raz plików które już ma pobrane, czy to mogło by zadziałać?

Pozostaje sprawdzić z zegarkiem w ręku samemu- wartość jest ustawiona na serwerze Valve.

Niestety tak to nie działa, ale spróbować zawsze można. Steam tak czasami ma raz zaskoczy i pobiera dalej, raz coś mu się pomiesza i pobiera od nowa.
Dlatego unikam tej platformy i jeżeli coś mogę dostać na GOG.com to tam kupuję i pobieram sobie elegancko instalatory offline.

Raz pobierałem grę zakupioną na Steam, która miała ok 30GB i przed samym końcem (komputer zostawiony włączony na noc) się wywaliło po wznowieniu zaczęło pobierać od nowa.
Ponieważ mam łącze 10Mb/s to się bardzo wkurzyłem. Zaciągnąłem piracką wersję, usunąłem ślady po steamemu w steamie dałem import do biblioteki, wykryło, potem naprawa plików, pobrało kilka nowych plików, zaktualizowało i gra normalnie działała :stuck_out_tongue:

Ja staram się kupować gry w pudełku, wtedy większość plików mam na płycie, a steam jedynie pobiera aktualizacje, no ale akurat na rainbow six siege była ładna promocja, to kupiłem na steamie, no i teraz mam…
Czyli jak bym pobrał pirata, i pokazał to steamowi, to możliwe że steam by ogarnął i nie pobierał plików od początku tylko próbował by naprawić?
PS.I czy jest to bezpieczne, w sensie, czy steam nie będzie miał jakichś pretensji?

Nie polecam, bo steam ma szereg zabezpieczeń i może zbanować konto jeżeli przeoczymy pliki, które były modyfikowane przez crackerów.
Ja w pewnym sensie podjąłem ryzyko pod wpływem WKU…A.

Zanim mu dodałem tytuł to usunąłem praktycznie wszystkie biblioteki z gry, które mogłyby być zmodyfikowane.
Poza tym każdej gry tak nie dodasz, np. tych spiraconych we wczesnym dostępie lub zabezpieczonych m. in. denovo, a także pochodzących z innych platform. (crackowanych)

Najlepiej iść do zaufanego znajomego z szybkim internetem, dać na “piwo” i pobrać sobie normalnie ze steam, skopiować katalog gry na zewnętrzny HDD, u siebie go skopiować do lokalizacji biblioteki, użyć importu (o ile samo nie wykryje katalogu z grą) i dać naprawa plików.
Jeżeli to lapek gamingowy to najlepiej bezpośrednio z lapkiem iść i pobrać.

2 polubienia

Ok, dzięki za pomoc.