Steam, zapytanie o dwa konta

Cześć mam pewne nurtujące mnie pytanie, a nie chce tego sprawdzać i coś popsuć,może się już z tym spotkaliście.A więc co nastepuje; mój brat ma konto steam na którym ma grę The Binding Of Isaac Afterbirth.Ja wczoraj założyłem sobie konto, i kupiłem Wiedźmina 1 i Wiedźmina 2.Gdy zainstalowałem,zauważyłem,że w bibliotece gier, mam również grę mojego brata,czyli tego Isaaca.

I tutaj dochodzimy do moich pytań:

  1. Czy dwa konta mogą być na tym samym komputerze?
    2)Czy jeżeli mam Wiedźmina kupionego na swoim koncie, a brat nie, chociaż ma tego Wiedźmina w bibliotece gier to może go odpalić?
  2. Czy jeżeli będzie go mógł odpalić, to czy będzie miał moje zapisy czy będzie grał od nowa?

Z góry dzieki, i przepraszam ale jestem w tym totalnie zielony.

Siema

  1. Mogą
    2,3) Steam posiada funkcje udostępniania gier i w waszym przypadku tj. dwa konta na jednym kompie steam to wykrył i udostępnił wam swoje gry nawzajem :stuck_out_tongue: Każdy z was ma swoje odrębne savy.

gdy będzie chciał uruchomić twoją gre wyskoczy takie coś

Czyli takie udostępnianie jest legalne itd?

I jak się ma sprawa z grami multiplayer jak np. Rocket League?

Oraz,jeżeli zakupię Wiedźmina 3 w MediaMarkt, to będę mógł go podłączyć do Steama i zdobywać osiągnięcia?

Oczywiście że legalne.
Co do grania w multi - musisz mieć przyzwolenie właściciela gry.
Z tego co się orientuję - Wieśka 3 kupionego w Polsce (pudełko) będziesz mógł przypisać do platformy GoG. Oczywiście możesz ją potem przypiąć do Steam jako “spoza steam” ale achiwków nie zdobędziesz. Jeśli chcesz mieć grę Steamową to musisz kupić sam klucz steamowy.

Czyli weźmy na przykład Rocket League.

Jeżeli odpale to na moim koncie, dostane przyzwolenie od właściciela gry, to achivmenty,i te jego odblokowane rzeczy będą też dostępne dla mnie czy to będzie wszystko od nowa?

Będą dostępne gdyż zostały już odkryte.