Steam - zasady działania, pytania ogólne

1.Czy jest możliwość obejścia i zainstalowania normalnie bez jego pomocy ?

2.Jak sprawdzić czy dana gra jest pod Steam czy normalnie (może i głupie pytanie ale zauważyłem iż np;ETS 2 jest i na Steam i normalnie) ?

3.Mam Red Orchestra OstFront 41-45 (dla przykładu) i czy jest możliwość usunięcia tego ze Steam i uruchamianie normalnie a nie poprzez niego ?

wszystkie pytania są skrajnie głupie ale ok.

ad.1 nie, jeśli gra wymaga steama to nie da się tego obejść, to jest autoryzacja i nie da się grać bez no chyba że masz pirata to steam niepotrzebny.

ad.2 zazwyczaj jest to napisane na pudełku z grą lub na stronie sklepu w przypadku dystrybucji cyfrowej.

ad.3 jeśli masz wersje steamową i gre przypisaną do konta to nie da się odczepić gry od konta i przypisać do innego lub zainstalować bez.

A jak to wygląda jeśli chodzi o wykorzystany kod na Steam i późniejszą sprzedażą gry ? Mogę ją sprzedać czy nie specjalnie ?

kody steam są jednorazowe. świstek z kodem po użyciu można by wyrzucić do kosza, gdyby nie konieczność zachowania go do celów roszczeń ze steam. każdorazowe zgłoszenie problemu z grą do pomocy steam wymaga wysłania im zdjęcia/skanu karty z kodem i nickiem steam

co do 3. to można ew. pograć w trybie offline (odpowiednia opcja z menu steam) wtedy nie trzeba mieć stałego połączenia z netem, jednak klient steam nadal będzie działał w tle

Tak jeszcze przy okazji zapytam ,czy Men of War Oddziały Szturmowe z Kolekcji Klasyki wymagają Steam ?

Zależy od wersji … zobacz na pudełku z tyłu czy ma symbol Steam lub info o aktywacji przez internet.

To było pytanie raczej do tych co kupili w Kolekcji Klasyki…ale dobra…a pytam dlatego ,że rzadko bywam w miejscu gdzie jest ich stoisko ,też nie zamierzam iść i wrócić z poczuciem zmarnowanego czasu .

PS.Dzięki za odpowiedzi .

1.Czy jest możliwość obejścia i zainstalowania normalnie bez jego pomocy ? Nieda się obejść jeżeli gra wymaga steam i klucza.

2.Jak sprawdzić czy dana gra jest pod Steam czy normalnie (może i głupie pytanie ale zauważyłem iż np;ETS 2 jest i na Steam i normalnie) ? Ehh… głupie pytanie, ale odpowiem, gry są różne a to na Steama a to normal na płytce, a jeżeli wolisz kupić np. na platformę steam, czyli, że nigdy nie będziesz musiał tego instalować, bo ci będzie to na steamie, a tak wogóle jezeli zmienisz kompa i zalogujesz się na swoje konto stm wtedy instalujesz grę np. ETS 2 bez płyty i grasz, proste i wydajne.

3.Mam Red Orchestra OstFront 41-45 (dla przykładu) i czy jest możliwość usunięcia tego ze Steam i uruchamianie normalnie a nie poprzez niego ? Nie, nie da się odczepić gry ze steama, poprostu na pulpit, gra zostaje tylko na steamie i można grać tylko i wyłącznie przez aplikacje.

Według mnie, musisz troszeczkę poczytać sobię, bo na głównej stronie steama masz wszystko opisane jak to działa.

Strona steama:

http://steamcommunity.com

Tam zakładasz konto, no i ogólnie robisz co chcesz, masz zawarte informacje i różne aktualności o steam.

Ekhmmm…jakbym nie miał konta Steam to bym tu pytań nie zadawał itd . Po prostu zastanowiło mnie parę faktów i wypisałem je tutaj ,lecz jak widzę piszę hermetycznie…